5 faktů o životě s holkou, co zvedá

Pevný partnerský vztah je super, na tom se shodneme snad všichni, ne? Ten sdílený s holkou, co cvičí, má ale svoje specifika. Schválně, jestli to někdo taky znáte.

Protein pro všechny!

resized_dave-chapelle-meme-generator-did-you-say-free-protein-11cf48

OCD občas vládne mému světu, chci mít vše dokonalé. Třeba máloco mi udělá takovou radost, jako když se mi podaří z odměrky vyklopit přesně 30g proteinu (Vždyť to píšou na obalu a jinak to určitě neporoste!). Naše obvyklá scéna po vytáhnutí shakeru je taková, že objevím ve svém zorném poli natáhnutou opičí pracku sápající se po mém právě rozmíchaném čokoládovém pokladu. Řeknu, že nic nebude, ať si udělá svůj. Zuz se urazí, já se urazím a po chvíli jí stejně dám napít.

Nou masls

Cvičím už nějakou chvíli, začínal jsem mít dokonce pocit, že mi to docela jde, nebo to i nějak vypadá (protože metr nikdy nelže #BicákPetsotisicCentimetru 😀). No a pak si jdete dát společný deadlift, u kterého zjistíte, že to pořád není dost. Takže Zuz slouží jako motivace víc makat.

12274737_1645957052328945_2127802483839927346_n

Aspoň v něčem máme jasno – naše děti nebudou mít lýtka (ta nemáme ani jeden 😀).

No junk food

9a4be

Asi to taky znáte. Přijedete na víkend k rodičům, jim připadá, že jste zase pohubli, a začnou vykládat na stůl hostinu jako pro anglického krále. Automaticky se vám zvýší množství tuku v těle aspoň o 20% a stejně s tím nic nenaděláte. A přesně tohle s nám v Brně nestane. Já si to nekoupím, abych nebyl přece tlustej, a Zuz to taky domů nepřinese, protože to stejně nejí, nebo naopak, win win :).

Moje, tvoje, naše

IMG_6662

Najdou se věci, které si můžete navzájem půjčovat. Například bandáže na kolena, to úplně nejsmradlavější, co v tašce najdete, si mezi sebou sharujeme. I když by to nikdo z nás nepřál nosit ani největšímu nepříteli, my to děláme s láskou. Podobné je to s botami na cvičení, protože naše velikosti se liší cca o číslo, někdy jen o půl (ano, Zuz má trochu ploutvičky), takže můžu nosit její a ona při nejhorším moje :).

FullSizeRender

Boty, pásek i shaker od Zuz, tak nějak to vypadá, když přijedu do Brna nevybaven :D.

Rýže, rýže everywhere

Jediná věc, která doma nikdy nedochází, pokud „žijete fitness“, je rýže. Popravdě se nám spíše sype z každé skříňky, protože jí není nikdy dost. A jako bonus stačí při odchodu z gymu napsal sms drahé polovičce a doma se na vás těší perfektně uvařená, pravda, někdy neosolená nebo přesolená, rýže… ale je tam!

C3985Wy

A mohl bych pokračovat dál, ale historky o zpoceném oblečení visícím na každé volné ploše našeho bytu nebo večerním tejpování a vzájemném ošetřování bolístek už si asi necháme pro sebe :D.

Taky cvičení významně vstoupilo do vašeho (partnerského) života?

6 Comment

 1. curious says: Odpovědět

  Ahoj,
  narazila jsem nedávno na rozhovor se Zuz, kde zmiňovala, že první 4 roky v posilovně „jen cvičila“, že to asi nebylo nejefektivnější, a chtěla bych se zeptat, co by doporučila dělat jinak těm, kteří jsou v posilovně poměrně noví. Jak jsi například věděla, že máš správnou techniku? Využila jsi třeba i služby nějakého osobního trenéra už dříve, než ses rozhodla připravovat na soutěž? Děkuju za odpověď.

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj 🙂 S trenérem jsem začala spolupracovat právě až před přípravou na závody a neudělala jsem dobře. Hodně jsem hledala informace a popisy cviků na internetu a potom se nějak učila metodou pokus-omyl, ale ztratila jsem tak hodně času a měla jsem vlastně štěstí, že jsem se třeba nějak nezranila.
   Nováčkovi bych určitě doporučila pár úvodních hodin se zkušeným trenérem, který ti vysvětlí jednotlivé cviky a poradí s technikou :).

 2. curious says: Odpovědět

  Díky za rychlou odpověď. Chodím do posilovny asi půl roku, ale s přibývající (i když pořád dost nízkou) zátěží, by bylo fajn, kdyby mi někdo „zkontroloval“ techniku a poradil, i když se snažím načíst a nasledovat, co se dá 🙂 Ještě bych se chtěla zeptat, jestli nemáš nějakou radu, kde takového trenéra najít? Na internetu je jich plno, ale jak najít kvalitního, aniž bych šla na 10 lekcí s různými trenéry? :))

  1. Zuz says: Odpovědět

   To souhlasím, že není jednoduché, ideální by bylo osobní doporučení od známého. Na druhou stranu se můžeš poohlédnout třeba i ve fitku, kam normálně chodíš :). Ono na pár úvodních hodinách techniky naštěstí není zas tolik co zkazit :)).
   (A promiň za opožděnou odpověď, tentokrát 😀 – komenty pod Tomovými články mi někdy unikají).

 3. Hanka says: Odpovědět

  Jaj, neuvědomila jsem si, že píšu pod Tomův článek..články máte všechny super a beru Vás tak nějak jako celek 😀 v dobrým samozřejmě :)) Každopádně opět díky a měla bych ještě jednu otázku..nečekaně..je nějaká váha, např. dřepy s vyšší zátěží než vlastní váha, od které bys přímo doporučila používání pásku? Četla jsem si o tom různé články a vím, že je to individuální, spíš mě zajímá, jestli mi od určité zátěže může nepoužívání pásku nějak uškodit, jestli bych se s ním měla naučit pracovat. Děkuju, snad už naposledy 😀

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj Hani, na používání opasku je, jak ty sama říkáš, spousta různých pohledů. Určitě to není tak, že dřepovat těžší váhu je nutné jen a pouze s páskem a nikdy ne jinak. Ale pokud s ním člověk umí pracovat, může mu pomoct zvednout víc.
   Neexistují nějaká daná kila, od kterých bych opasek už určitě doporučila. Já osobně ho používám u sérií se zátěží víc než 80% mého maxima, ale taky ne úplně pokaždé 🙂

   A upozornění na nové komentáře chodí vždycky autorovi článku, takže se nám někdy trochu zatoulají… Příště ideálně psát pod článek toho, koho se chceš zeptat, nebo na mail :).

Napsat komentář