Benátky na skok

Benátky za jeden den. Jde to vůbec?

Jde! Možná neuvidíte vše, možná vás budou bolet nohy, ale dost možná vám to bude stačit vrchovatě :).

Ač je dovolená u moře s knížkou fajn, nejsme se Zuz ti, co by to zvládali 14 dní v kuse. Vlastně to nevydržíme ani týden. A tak jsme se při letošní válečce vydali na skok do sousední Itálie.

Volba mezi autem a lodí byla jasná. Časově i ekonomicky se plavení prostě nevyplatí. U auta musíte počítat s několika drobnostmi – za prvé se nevyhnete mýtnému, z Terstu do Benátek je to cca 12 euro na jednu cestu. Druhý poplatek vás čeká za parkování. Vyplatilo se nám nechat auto v Mestre, kde je hodinová sazba značně nižší (cca 10 eur/den). A třetí poplatek je pak za cestu vlakem z Mestre do Benátek (1 euro/os). Ta netrvá více než 15 min a zastaví vám přímo v centru dění.

Z fleku si můžete chytnou loďku nebo se vydat pěšky na první jídlo dne v Bacareto da Lele. Domácí pečivo plněné italskou šunkou je tu vyhlášené. V době naší návštěvy měli bohužel zavřeno a uklízeli, takže plnou recenzi nemáme :(. Nicméně TripAdvisor i Instagram mluví jasně.

A od této chvíle začne proplétání mezi kanály a těsnými uličkami, které vás během chvíle dovede k mostu, který musíte vidět. Vynechat tady Ponte di Rialto je něco jako nemít fotku s Golden Gate Bridge, když jste v San Francisku :). Jen čekejte o něco více turistů a místo přírody nádherný kanál plný gondol.

Zhruba v této chvíli už na hlavu plně dopadá horko a to si žádá něco studeného. Máte štěstí! Pár kroků dál je Gelatoteca Suso. Potěší jak klasickým výběrem, tak speciály. Rád napíšu, že to byla jedna z nejlepších zmrzlin v mém životě.

Zchlazení jste, takže se můžete posunout k největší výzvě dne. Dojít na Náměstí sv. Marka, které vás dostane do kolen, jak svojí krásou, tak tím vedrem.

Extra vytrvalým jedincům pak doporučíme vystát frontu před zvonicí, ze které máte výhled na celé okolí. Pokud nepospícháte, tak do toho fakt jděte, protože výhled je jedinečný. Chtěl bych ho srovnat s berlínskou Fernsehturm nebo Top of The Rock, ale nejde to. Každý je jiný a všechny stojí za to vidět.

Teď už chybí jen skočit na oběd a jsme skoro u konce. V naší podobě to byly těstoviny, když už jsme v té Itálii, že jo. Můžete si určitě zajít do kvalitních restaurací, anebo jako my, na skrblíka, zkusit Dal Moro’s Fresh Pasta To Go. Vzít si s sebou krabičku a hodit s ní chill na schodech u kanálu, kde koukáte, jak projíždí loďky :). Teda pokud někde najdete volných 30 centimetrů čtverečních aspoň na dřepnutí.

 

Když to zpětně čtu, tak je to více než o Benátkách samotných spíš o jídle. Ale takové naše dovolené jsou. Město zvládnete během těch pochůzek projít, někde se zastavíte na déle a jindy budete prchat, co vám nohy budou stačit – místní voda občas fakt hodně smrdí. Docela obdivuji turisty, kteří si u toho zvládají vychutnat oběd :D.

P.S.: ochutnali jsme i prý nejlepší tiramisu, ale speciální nebylo. Experti na něj nejsme, tak můžete vyzkoušet a dát nám zpětnou vazbu, jestli to tak fakt je :). Podnik se jmenuje I Tre Mercanti.

Benátky jsou krásné. Jsem rád za jejich návštěvu, ale není a asi to ani nikdy nebude město, kam bych měl chuť se opakovaně vracet. A ne, rozhodně tam nebudu žádat Zuz o ruku a ani se tak nestalo :).

 

Byli jste v Benátkách? Případně máte nějaké tipy, co ještě stojí za to?

3 Comment

 1. Luci says: Odpovědět

  O těch kanálech jsem si říkala úplně to samý! 😀 Zmrzlina se Italům fakt upřít nedá, ale Benátky pro mě osobně byly velkým zklamáním … nicméně chápu skutečnost, že někomu se tohle prostě líbí, už vzhledem k tomu množství lidí všude. Byli jsme v podvečer v okolí těch dvou spešl sloupů, kde hrály „kapely“, tak to bylo docela pěkný, když k tomu přidal člověk ty světýlka okolo 🙂

  1. Tom says: Odpovědět

   Jakože si čekala něco víc?
   Lidí bylo dost, ale věřím, že mimo hlavní sezónu jich tam zase tolik nebude.
   Osobně jsem byl strašně překvapený množstvím Američanů a celkově tou různorodostí národů.

   1. Luci says: Odpovědět

    Nejspíš ano 🙂 S těma turistama máš asi pravdu no

Napsat komentář