Berlínské gastroporno II – to úplně nejlepší

Protože jeden článek pojme jen omezené množství kalorií, je tu druhý díl tipů z našeho cestování po zajímavých berlínských podnicích – dneska přijdou na řadu naši největší favoriti.

To nejoblíbenější

Flamingo Fresh Food Bar okupuje přední příčky na TripAdvisoru i jiných žebříčcích a bezostyšně poráží mnohé luxusní restaurace. Jelikož jsme snídaňoví, bylo jasné, že tenhle klenot nám nesmí uniknout.

Příjemné prosvětlené bistro na břehu Sprévy hýří barvami a nabízí širokou a opravdu „fresh“ nabídku. Dorazili jsme hlady poloslepí kolem desáté dopoledne a volba byla klasická – obložená bulka a něco sladkého na potěšení duše.

Bože.

Tak moc dobrý to bylo.

Čerstvé rozpečené sendviče (můj uzený losos s koprovým sýrem a jeho roastbeef) neměly chybičku a jak maková, tak mandlová buchta patří mezi ty nejlepší, co jsme kdy ochutnali. A my už jsme snědli hodně buchet.
(Regionální okénko: buchta = cokoli, co se naleje na plech a výše zmíněná „bulka“ je synonymem slova houska. Aspoň u nás doma :).)

IMG_3409 (1)

Kolem se neustále ochomítal usměvavý pan majitel a celkově ve Flamingu panovala rušná, ale moc příjemná atmosféra. V poledne nabízejí jednoduchá meníčka a saláty s sebou, to vše za (na Berlín) vstřícné ceny.

IMG_4287

A i když nějaký podnik v zahraničí navštívíme opakovaně jen vyjímečně, tuhle snídani jsme těsně před odjezdem chtěli zažít ještě jednou. Brownie mají legendární!

Cena: €€/€€€€€
Koeficient spokojeného cestovatele: *****/*****
Neustädtische Kirchstraße 8

To nejfastfoodovatější

V Berlíně je hned několik legendárních podniků a Mustafa’s Gemüse Kebab patří mezi ty zdaleka nejznámější. Fronta u budky na Mehringdammu nikdy nemizí a v sobotu večer si můžete postát i 40min. A stojí to za to!

IMG_4256

Chlebovou klasiku moc nemilujem (kebab obecně patří mezi pokrmy, které jsem ochutnala 3x v životě, z čehož 2x u Mustafy), takže zvítězil placatý döner s hovězím masem a HROMADOU zeleniny – čerstvé i teplé. K tomu 3 druhy omáček (ano i pálivou, prosím, mám pro strach uděláno!), slaný sýr, všecko napěchovat do placky.

Celou tuhle v alobalu zabalenou krásu o velikosti a váze novorozence dostanete za nějakých 3,90€, což je na Berlín srandovní cena. A kulturní zážitek k tomu!

Před pěti lety jsem si z obavy o štíhlou línii dala jen malou porci bez placky.
Něco mi říká, že výživové chyby jsme tehdy dělali někde jinde :D. #týmCvalíci 😀

Processed with MOLDIV

Cena: €/€€€€€
Koeficient spokojeného cestovatele: ****/*****
Mehringdamm 32

To nejslavnostnější

Tak se nám hezky sešlo, že jsme letos na cestách slavili sedmé výročí. Žádné slavnostní večeře jsme v plánu rozhodně neměli, v Německu by to bylo mimo naše finanční možnosti, ale při toulání se východním Berlínem nás TripAdvisor zavedl do dle recenzí skvělé a levné vietnamské Madami. A tak nám ta výroční luxus večeře nakonec klapla :).

V Madami vaří rodinnou vietnamskou kuchyni. Lístek nabízí desítky položek (a při vybírání se nám kouřilo z uší), ale všechno je suprčerstvé, protože zvlášť večer je tam neskutečný šrumec.

IMG_0454

Jako předkrm kuřecí s arašídovou omáčkou…

IMG_0457

… a malé Pho bo.

IMG_0462

Smažené krevety….

IMG_0465

… a můj epik losos s arašídovo-kokosovou omáčkou.

Foťák jídlu v tlumeném světle dost křivdí, každopádně Madami v Berlíně prostě nevynechat!

Cena: €€€/€€€€€
Koeficient spokojeného cestovatele: ****/*****
Roxa-Luxemburg Straße 3

To nejsladší

Když slavit, tak pořádně a když už si dáš předkrm, nemůžeš jít domů bez dezertu!
Na ten jsme se stavili v nedaleké Factory girl !, ultrahipsta podniku s nejkaloričtějšími dorty v Mitte a dost možná ještě dál. Slintám jen na to vzpomínám.

IMG_0484

Číšník byl téměř jistě pod vlivem omamné látky a délku jeho vousů Tom obdivoval celou naši návštěvu. Ořechovo-medový i čokoládový dort byly prostě nebe v hubě a z kavárny nás vyhnala až blížící se zavíračka.

IMG_0477

Cena: €€/€€€€€
Koeficient spokojeného cestovatele: ****/*****
Auguststraße 29C

 

Abychom byli mezi širokými bulváry trochu méně ztracení, vyrobil Tom tuhle cool mapičku.

Tolik tedy k našim letošním cestám za berlínskými památkami, ruchem velkoměsta a skvělým jídlem. Od teď už ale zase budem poslušní „fitness blogeři“ a nebudeme psát o ničem jiném, než low carb pečení, 10 cvicích pro pevný zadeček a 37 důvodech, proč vás ovesná kaše zabije!
Nebo taky ne :D.

Napsat komentář