Central Europe Throwdown 2016

Když jsem loni začínal s crossfitem, byla návštěva CET jasná volba. Tehdy jsem ale ještě v gymu nikoho neznal, tak mě nevzali.

Letos bylo vše jinak, vedly se dlouhé debaty, kdo se tentokrát zúčastní a kteří z nás pojedou „jen“ jako podpora. Využili jsem nabídky slovenského parťáka Paliho, aby nás provezl bratislavskou džunglí a my se nemuseli bát o holé životy :).

FullSizeRender

Sraz u gymu v 7:30. Se Zuz jsme dorazili o chvilku dřív a s vědomím, že se u Paliho v autě nesmí jíst, jsem do sebe nahrnul celou nohu štrůdlu a zapíjel to mlíkem z shakeru #ToBudouSvaly :D. Drahá polovička si nechávala svůj kyblíček od burákového másla plný kaše až na sportovní halu Elán, kde se preteky konaly.

IMG_9363

V době, kdy jsme dorazili na místo, dostávali atleti instrukce ohledně prvních 3 workoutů. Na papíře vypadaly poměrně snadně, ale kdyby někteří tušili, jaké nastane za pár hodin peklo, možná by raději odchytili první drožku domů.

Startují týmy. Obdivujeme borce v Marvel trikách, ale jen do chvíle, než sundají tepláky a odhalí dupačky ve stejném vzoru. Vyrážíme omrknout stánky na hale, kde se sešla pěkná řádka sponzorů. Chytře jsme si nedovezli ani euro a nemůžeme si tedy koupit ani kávu, nevadí, jdeme zpátky fandit. Na řadu přicházejí kluci z NewParku. Hlasivky dostávají zabrat a slečna vedle utíká pryč, protože to u nás nemohla vydržet ani s prstem v uchu. Ale stejně z toho náš trenér Mergi nevytříská lepší než 27. místo, čest mu zachraňuje slovenský brat Erik, ten finišuje s průběžným zlatem.

IMG_9263

Namakané holky si necháváme ujít a míříme najít stroj na peníze. Půlka skupiny už se sotva plazí vlivem nízké hladiny kofeinu v krvi.

IMG_2058

WOD 2: týmovky nestíháme, v aréně už trpí jednotlivci. Všechny ničí wall bally (vrhání medicinbalem ze dřepu na terč cca 2m nad hlavu), jen Poláci vypadají, že hází s prázdným pytlem, a při přeskakování bedny nedají znát ani zaváhání. Mergimu chybí jeden přeskok a umírá, Erik končí až za ním.

IMG_9246

IMG_9252

IMG_9215

Před posledním workoutem přejeme Mergimu k narozeninám, dáváme společnou fotku vousáčů v čepicích a může jít na to. K zábranám už se přes fanoušky nedá protlačit, ale řvát se dá odkudkoliv. Tak visíme z ochozů atletické dráhy a vyhlížíme naše favority.

IMG_0234

První dva běžecké okruhy jen fotím a fandím, ale v tom posledním je vidět, že má Mergi dost. Přidávám se k němu, nejsem si jistý, jestli to vítá, ale řvu: „Zhluboka dýchej!“, „Vydržíš to!“ a „Jsi nejlepší!“. Zvládl to, téměř všechny tělesné tekutiny udržel, takže za nás palec nahoru. Na postup to bohužel nebylo, ale jel parádně a jsme rádi, že máme takového trenéra.

IMG_9338

IMG_9322

Do finále se z našich známých probojoval jen Erik, který dřel do poslední chvíle a nedal polským klukům nic zadarmo. Nakonec z toho bylo 3. místo, v tak nabitém startovním poli super úspěch.

IMG_9383

Po předání věnců se přesouváme do centra Blavy na společnou československou večeři. Hlavní roli hrají burgery přes celý talíř a čerstvé dojmy ze závodního dne. Po dvou hodinkách a dvou pivech cítím, že mám dost, a kolona aut se vydává na cestu zpátky domů.

Samotná organizace závodů byla nejlepší, jakou jsme zatím měli možnost vidět. O pohodlí atletů se staralo asi 20 mravenečků v tričkách STUFF, kteří po každém heatu očistili nářadí, poskládali kotouče a všechno nachystali pro další várku svalovců. Kromě pár failů s prasklými medicinbaly nebylo nic, co by mohlo pokazit zážitek ani atletům samotným.

IMG_2053

Nezbývá než doufat, že se jednou do podobného startovního pole třeba postavím taky :).

5 Comment

 1. Anonym says: Odpovědět

  Byl to super den 🙂 A heštěk sexytělaprohezčíčtvrtek ♥

 2. M. says: Odpovědět

  mooc pěkný.. samozřejmě napsaný 😛

 3. […] v čepicích na CETu. Jediná chybička na kráse byl nápis na mém kulichu – s babčou se nám to při pletení […]

 4. Barbora says: Odpovědět

  Jéééj tak ste mali zážitok z našej krásnej Bratislavy 🙂 tolko už som si odpretekala v Hale Elán 😀 😀

  1. Tom says: Odpovědět

   Bratislava je pěkná, jen zrovna tahle část nebyla nic moc 🙂 Byla si na běžeckých závodech?

Napsat komentář