Cestujeme Londýnem I.

Jsme mladí, máme prázdniny a chceme je každý rok trávit jinak, na jiném místě. Po třech letech, 5 zemích a zhruba 12000 km v autě (k tomu se ještě dostanu) řekla Zuzka: „Stačilo.“

Za touto větou jsem viděl jediné. Budu muset překonat panický strach z letadel a při samotném letu si nenadělat do kalhot.

Destinace byla jasná, Londýn.

Bydlí tam naši nejlepší přátelé, já tam nikdy nebyl a letenky z Brna i Prahy jsou mnohdy levnější než jízda motorákem ze Štatlu do Prahé.

London (1)

London (3)

Let proběhl kupodivu docela dobře. Žádný řev při vzletu a turbulencích ve stylu „všichni tady umřeme“ 😀 V tomto ohledu jsem na sebe pyšný, neukázal jsem malou vyděšenou holku, kterou v sobě mám.

MHD? Ani náhodou!

Celý týden bylo nádherně a nikdy jsme na metro (tube) moc nebyli, proto jsme se rozhodli vše procestovat na městských kolech a zbytek pěšky.

London (97)

Po zaplacení pár liber dostanete kód, který naťukáte u stojanu a kolo je vaše na následujících 30 min, pak jej musíte vrátit. Nikdo se neptá do jakého stojanu ho mrsknete. Po 5 minutách si můžete na tom samém místě půjčit další kolo (nebo i to stejné) a pokračovat dál.
Jedinou drobností jsou double-deckery, musíte mít trochu odvahy se mezi ně pustit, ale není to nic hrozného. Vždy dávají přednost a jsou ohleduplní. Na Zuzku s oblibou troubili, asi se jim líbila :))

Pěšky jsme většinou pokračovali z Hyde Parku, kde jsme na rohu u Oxford street nechávali kola.

 

Mekáč není jídlo

Tímto heslem se řídíme už nějaký ten pátek a vždy si hledáme podniky dopředu. Většinou procházením food blogů a sestavením mapky s tipy na každý den.

Pho 

Nenápadná vietnamská restaurace na Wardour street, kde jsem měl svoje první Pho v životě a prošel si peklem s hůlkami (jídlo bylo všude kolem, jen ne v mojí puse:D). Se záměrem vyzkoušet toho co nejvíc jsme si ho dali napůl. To byla hlavní chyba. Zatímco Zuzka měla plné břicho, já jsem do sebe dostal první nudli a cítil se jako král.

obrázek 2
Vidíte ten strach v očích? 😀

Nenechte se prvním nezdarem rozhodit, o pár dní později jsem se na tom stejném místě ládoval znovu a odcházeli jsme po 30 minutách místo hodiny a půl.

obrázek 1

London (83)

Hummingbird Bakery

Kolibřík ve znaku jedné z nejslavnějších cukráren na světě, která se příhodně nachází hned vedle Pho. Ideální místo na sladkou tečku po obědě. Vlastně po nakouknutí přes výlohu nemáte ani šanci odolat.

London (38)

Camden Town

Naše nejdelší cesta na kolech vedla do místa, kam se v neděli sjíždí většina Londýna. Po 3 zastávkách u stojanů, takže asi hodině cesty, a několika šocích z troubení autobusů, jsme dorazili. Pěšky potom šli směrem ke Camden market.

Cestou potkáte obchody všech druhů, kdyby náhodou vaše drahá polovička hledala oblečení pro čarodejnice, tak zde máte velkou šanci splnit její sny!

A zpátky k jídlu, velká chyba byla odbočit za mostem k roztomilým skůtříkům u vody a hned si koupit jídlo, které si na motorkách můžete vychutnat.

London (52)

Protější strana mostu je tzv. Camden Lock, kde najdete asi milion stánku s lahůdkami z celého světa. Každý kuchtík na vás pořvává, ať ochutnáte zrovna jeho jídlo. A proč taky ne, u každého stánku něco uzobnete a oběd nemusíte vůbec řešit.

2014-09-11 12.32.56

Tady se projevila má chyba, kdy jsem obešel všechny stánky a po normálním obědě se přecpal ochutnáváním. Prostě tomu nešlo odolat, znáte to:)

London (55)

obrázek 4 (3)

Jak řešit snídaně?

Pokud máte kopr, můžete vyrazit do města a dát si něco v PRETu, najdete tady celý den všechny druhy jídel, od ranní oatmeal k nejrůznějším sendvičům.

Nebo zajděte do M&S, koupíte si pečivo, instantní kaši a ovoce. Ideální je dorazit hodinku před zavřením obchodu. Dal jsem za muffiny místo 4 liber 79 pencí, no neber to!

Poslední možnost je posnídat ve stylu The Breakfast Club, kde si raději udělejte rezervaci (na nás to ještě čeká).

Jedno ráno jsme trávili na snídani v pobočce Googlu.

Abychom se do budovy vůbec dostali, museli jsme vyspellovat svoje jména na recepci, aby nám vystavili jmenovky pro návštěvy. Zvládl jsem to rychle a dle sebe vůbec nejlíp ve své hláskovací kariéře. No a dovedete si představit výbuch všech kolem, když viděli tohle:

Ano, byl jsem Dom a Keasbar se mému českému příjmení moc neblíží:D
Ano, byl jsem Dom a Keasbar se mému českému příjmení moc neblíží:D

Jestli existuje snídaňové nebe, tak je právě tam. Něco, jako když pustíte dítě do hračkářství, a řeknete mu, vyber si co chceš.

10655056_502727663197357_1600320750_n

Koukáte kolem sebe a nevíte, co dřív sníst. Vyřešil jsem to se vší elegancí tříchodovou snídaní (english breakfast, kaše a nakonec ovoce s ořechy) :)). 

London (32)-2

Nakupování

Jeden celý den jsme věnovali nakupování, prošli obchody na Oxford Street. Většina lidí první míří do Primarku, který z duše nesnáším a mám pocit, že se mi oblečení rozpadne dřív, než ho zaplatím u pokladny.

Mým objevem bylo Uniqlo, které mi v Česku chybí. Našel jsem tady první padnoucí kalhoty a košile. Nedělají věci jen pro vyhublé chlapce (proto třeba nemůžu nakupovat v Zaře:()

2014-09-10 15.02.13
Brada mi spadla po příchodu do čtyřpatrového Nike, ze kterého jsme nakonec odešli s prázdnou. Pověsti nelhaly o tamních cenách, které se nelíbí ani angličanům.

Kam se vydat po městě?

Soho a China Town

Projděte si je dvakrát, jednou za světla a podruhé po setmění. Atmosféru si zamilujete, všechno se změní a začne to žít přesně jako to vidíte v amerických filmech.

London (23)

Hyde Park, St. James’s park

Hyde Parku zkuste nakrmit veverky, přijdou za vámi a vezmou si oříšek z ruky. Zuzka neměla na romantickou procházení ani veverky náladu, takže jsem ho procházel a projížděl na kole sám.

Evčino foto, díky za něj:) Já mám veverky jen na videu.
Evčino foto, díky za něj:) Já mám veverky jen na videu.

Od Buckinghamského paláce se dostanete k Big Benu přes St. James a vyhnete se tím rušnému Mallu.

London (17)

London (16)

London (11)

Láska nebeská aka Millenium bridge

Každý, kdo ji viděl, se musí chtít projít po mostě Millenium a sednout si poblíž na lavičku stejně jako Sam a Daniel (my seděli na zídce a zážitek byl stejný :D)

obrázek 3 (1)

London Eye

Vystavování se výškám bylo v týdnu až moc, proto jsme návštěvu ani neplánovali. Spíš bych vám doporučil lanovku nad Temží, levnější a výhled srovnatelný, tedy pokud vám nejde o to mít v albumu cool fotku z oka 🙂

London (49)-2

London (45)

Tower of London a Tower Bridge

Ideální sem zamířit z City, je to pod kopcem. Nám se stačilo projít kolem, tlačit se s turisty v řadě na lístky a dostat sem tam ránu do žeber není pro nás.

Červený mák připomínající památku obětem padlým v První světové válce. Nepopsatelné.

London (67)

London (69)

London (70)

První článek z Londýna je u konce, snad se vám líbil a najdete si v něm něco nového, co jste doposud nevěděli. Případně budete chtít některé místo navštívit.

My se snad do Londýna vrátíme brzy. Slíbil jsem Zuzce výlet po odevzdání bakalářky k tisku:)

Už jste v Londýně byli? Máte nějaké své favority, kam se rádi vracíte? 🙂

1 Comment

  1. […] nevíte kam zajít? Máme pro vás druhé pokračování našich výletů do anglické metropole. V prvním článku najdete vše, co musíte vidět, sníst nebo dělat a tento text je jeho pokračováním. […]

Napsat komentář