Cestujeme Londýnem III.

Volné pokračování londýnského miniseriálu (díl první a druhý najdete tu).
Magická trojka v nadpise značí jediné – třetí výlet do britské metropole, která nás naprosto dostala při každé návštěvě a tato nebyla jiná. S každým přistáním na jednom z okolních letišť se posouváme od „cestujeme“ k „ochutnáváme“. A hlavně o tom bude taky tento článek. Tak nasadit bryndáčky a jdeme na to :).

26 Grains

Říká se, že snídaně je základ dne, tak to vezměme od ní. Kromě klasického Preta, který prý nemohl chybět (říkala Zuz), nám do cesty (při hledání pizzy, ale o tom později) spadl jako oříšky pro Popelku podnik známé foodblogerky Alex Hely-Hutchinson – 26 Grains. V menu najdete jen bezmasé pokrmy a všechny recepty vyšly ve stejnojmenné knize.

img_2513

První oťukávání proběhlo přes čokoládové brownie, ze kterého jsme si sedli na zadek a bylo jasné, že sem se ještě aspoň jednou vrátíme na snídani.

img_2619

img_2624

A nikdo z nás určitě nelitoval. Čtyři různé druhy kaší, jedna z toho slaná s vajíčkem a srirachou = dokonalé ráno. Pro mě osobně zajímavé kombinace jako je například Nordic Pear, na které se můžete v budoucnu těšit i na instagramu, protože bych se chtěl recepty z knížky postupně provařit :).

Cena: 5-6£ za kaši

Pimlico Fresh

Nejoblíbenější podnik našich přátel? Ten nemohl chybět! Dorazit před bistro o pár minut dřív než otevřou byl dobrý nápad, za námi se totiž během chvilky vytvořila nekončící fronta vajíčekchtivých angličanů. Kromě praženice na chleba si přijdou na své milovníci toustů, klasické anglické snídaně i kaše, která nám po pár dnech tekla snad i ušima a raději jsme volili vaječnou snídani. Zuz s ostatními se rozhodli pro variantu s kozím sýrem a já risknul chilli verzi se slaninou.

img_2643

Překvapila jak skvělá chuť, tak velikost porce, protože zasytila i mě (otesánek 😀)

P.S.: káva normální, ale raději bychom pak zašli jinam :).

Cena: 8-10£ za vajíčka a 2£ za chai latte

Další zastávka? Kavárny. Těch se nám sešlo na seznamu asi petstotisíc. Už jsme totiž nebyli omezení jen na dortíky (jo, dřív jsem byl chudák, co chodili jen zákusky, protože káva nebyla kámoš), ale mohli si společně sednout i nad hrnek černého pokladu a mít chill.

Monmouth Coffee

Milujete vůni pražené kávy? Tak tohle je vaše must visit place. Popravdě se přiznám, že mi to po 20 minutách začalo i trochu vadit, ale ty první nádechy kávového oparu se nedají ani popsat. Původní malinkatá kavárna s vlastní pražírnou se nachází Covent Garden (2 další najdete rozmístěné po Londýně). Nečekejte stoly a křesla, spíš pár minimalistických laviček, do kterých je problém se pro lidi našeho vzrůstu napasovat. Doporučili bychom radši zabrat nějaké místo venku před kavárnou.

img_2597

Cena: 3.2£ za flat white a 2.4£ ze espresso

Kaffeine

Tip od našich Londýňanů, kam nás jedno odpoledne vyvedli. Australsko-novozélandská kavárna, kde si sednete o něco pohodlněji než u výše zmíněné a kávu dostanete minimálně stejně dobrou. Návštěvou neprohloupí ani milovník dortíků a sandwichů unavený z chození po nákupech na nedaleké Oxford street.

img_6995

Nechybí ani každodenní „motto“, který ocení nejeden follower.

img_7001

Cena: cca 3£ za flat white

Hlavní úkol zněl neopakovat chybu z Berlína a pořádně si zjistit otevírací doby, takže jsme nechodili po Londýně jako zombíci a nehledali kam zapadnout na oběd/večeři, vše šlapalo podle plánu.

Honest Burgers

Troufnu si říct, že mám burgery v malíku a vím, co od nich očekávám. Návštěvu v HB beru jako jeden z vrcholů celého tripu. Řetězec s několika provozovnami servíruje burgery ve třech základních verzích s hovězím, kuřecím nebo zeleninou, takže na si na své přijde každý. K tomu dostanete taky jejich proslulé rozmarýnové hranolky.

img_2557

Samotné burgery byly boží, šťavnaté a dobře dochucené, ale z čeho jsme si oba sedli na zadek byl bacon ketchup, na který budu vzpomínat ještě hodně dlouho a pravděpodobně proběhnout i pokusy na výrobu vlastního. A nenechejte se odradit dlouhou frontou, fakt stojí za to.

img_2561

Cena: 7.5£ – 10.5£ za burger

Homeslice Pizza

Víc než samotní si užijete zdejší návštěvu ve dvou a více lidech. Na stole vám totiž přistane 20″ (50cm) pizza, ale samozřejmostí jsou i klínky, u kterých je výběr zúžen jen na vybrané druhy. U celé varianty máte možnost dvou „náplní“, každý na svoji půlku nebo ochutnávat navzájem. To byla i naše volba se slovy Zuz: „ty houby ti kdyžtak sundám“. Pokud by se o to pokoušela, sedíme tam pravděpodobně do teď.

img_2582

Se surovinami fakt nešetří a to se nám líbilo. Můžete čekat klasiku Margheritu, ale i netradiční kombinace jako je květákový základ s kukuřicí, chorizem a koriandrem.

img_2583

Cena: 20£ za celou, případně 4£ za jeden klínek

Pho London

Bez návštěvy tady by nebyl Londýn kompletní. Najdete je sice po celém městě, ovšem za nás jasně vítězí ta na Wardour street. A i když je na pho vhodná každá chvíle, necháváme si ji na chladnější dny, kdy spolu s arašídovou omáčkou a jarními závitky zahřeje a pohladí na duši.

img_7015-2

Rozhodně se nemusíte bát nedostatku bylinek, těch je včetně koriandru plný tácek.

P.S.: Vietnamese Bloody Mary byla už i na nás silná káva

Cena: cca 10£ za polívku a 5£ předkrm

Misato

U Asie ještě chvilku zůstaneme, tentokrát zamíříme do Japonska. Když vejdete do Misata, víte, že jste na správném místě. Turistů zrovna moc nepotkáte, spíše u stolu sedí místní z asijské komunity a ládují rýží = naše krevní skupina :). My šli za vyhlášeným Chicken Kastu Curry a do teď nevím, k čemu chuť omáčky přirovnat. Čekejte něco jako svíčkovou v japonské variantě, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

img_2527

Návštěva potěší vaši peněženku i břicho, porce byla obrovská.

Cena: cca 6£ včetně vody.

A teď zákusky, dortíky a donuty, to přece nesmí chybět!

Crosstown Doughnut & Coffee Bar

Až šestnáct příchutí donutů každý den? Tomu se neubrání nikdo. Při obou návštěvách jsem měl nutkání do nich zabořit hlavu a neodejít, dokud nebudou všechny pryč. Z toho asi tušíte, že byly fakt dobrý a s ochutnáním bych neváhal ani minutu.

img_6989-2

img_6991

Cena: cca 5£ za jeden velký a malý donut.

Chinatown Bakery

Rohlíky nebo chleba nečekejte, tady to pro nás byla trochu loterie. Netušili jsme, co by se za jednotlivými zákusky mohlo schovávat, takže například Zuz obdržela něco chuti sladkého kynutého knedlíku plněného arašídovým krémem a zrovna si nepochutnala. Ovšem red bean roll nebyla vůbec špatná.

img_2536

Při druhé návštěvě jsme raději volili klasiku Taiyaki a peanut butter snowballs a moc si pochutnali. Nebojte se toho a zajděte tam! 🙂

img_6986

Cena: do 2£ za kus, 4 rybičky za 1.8£

Amorino

Jestli někam na zmrzlinu, tak určitě sem! Ochutnali jsme 12 příchutí a všechny byly luxusní. Pokud by se vám po ní stýskalo a neměli jste cestu zrovna do Londýna, najdete pobočku i v Praze :).

img_2505

Cena: 3-5£ podle velikosti kelímku

Nakonec přidávám naši mapičku, na které jsou všechny podniky + další, co stojí za to, označené.

Vyzkoušeli jste taky některou z kaváren a restaurací? Jaké patří mezi ty vaše nejoblíbenější?

1 Comment

  1. H. says: Odpovědět

    Super článek 🙂 Big Bena a Buckingham Palace si můžeme najít na googlu, takže jsem ráda, že jste to pojali takhle, jídla a fotek s jídlem není nikdy dost 🙂

Napsat komentář