Full Day of Eating – Tom taky v dietě?!

Žádné sexy tělo se letos konat nebude. A nebo jo? Kdo mě zná, ví, že buchty preferuji raději v břiše než na něm. Hlavní je se cítit dobře a být spokojený sám se sebou a to jsem i teď, alespoň co se postavy týká. Netrpím mindrákem ze špíčků a z větší porce sacharidů před spaním nemívám noční můry.

Problém nastává v crossfitových WODech. Pohybu chybí dynamika a může se projevovat i ta „trocha“ neaktivní hmoty (čti špeku).

Když se podíváte na světovou špičku nebo i průměrně dobrého crossfitového atleta, zbytečná kila s sebou rozhodně netahají. Přeci jen nejsem strongman (a ne z toho důvodu, že mám nožičky jako párátka 😀) a potřebuji se občas i rozběhnout nebo si poradit s gymnastikou. Nemůžu si stěžovat ani na rychlost běhu (pokud se vedle nepostaví Jirka Holomáč), ale není to takové, jak bych si představoval, a bylo potřeba s tím začít něco dělat. Zkusit, jak můžu posunout své výkony, a zjistit, jestli je to správná cesta.

Probrali jsme to doma se Zuz a upravili makra, abych pomalu snižoval váhu. Pokud by šla kila dolů příliš rychle, mohl bych se připravit i o to malé množství svalů, které jsem za poslední rok nabral.

tumblr_ncaryo7ywF1snbrkko1_500

Jak teda vypadá taková moje „dieta“?

Z původních hodnot 420g sacharidů, 160g bílkovin a 55g tuků jsem ubral na 330g sacharidů, 180-190g bílkovin a 60g tuků. Jednou za týden (v sobotu) mám zařazený refeed day, kdy mi hodnoty bílkovin a tuků zůstávají stejné a sacharidy navyšuji o 200g na 530g.

ktgvnrx

Refeed je zařazený schválně, aby dietující Tomík netrpěl hlavně po psychické stránce. Taky si ho můžu naplánovat třeba na rodinnou oslavu nebo akci s přáteli a víc se najíst je prostě fajn!

Snídám až po ranním tréninku, před ním se jen cestou do gymu proliju BCAAčky. Po cvičení do shakeru pro změnu 30g proteinu ve vodě a už se těším domů na první jídlo.

IMG_2348

[S: 1,2; B: 21; T: 2,4]

Snídaně

Kašeeeee! A ne, kaše není zlá, ani vám nezpůsobí cukrovku, ale naopak vám pomůže nastartovat den.

IMG_9973 (1)

Tahle kráska je z 80g jemných vloček, 80g banánu, 150ml mléka, 300ml vody, 10g kakaa a 10g kešu ořechů.

[S: 81; B: 19; T: 9]

Svačina 1

IMG_2811

Nic velkého, protože lenost převládá, a tak z krabičky tahám tvaroh, který smíchám s kapkou flavdrops, protože s tím neochuceným nejsme zrovna kámoši.

[S: 11; B: 25; T: 1]

Oběd

Někdy teplý, jindy studený, podle toho kdy jsem ho vařil nebo ohříval. Sice s sebou nosím všechny krabičky v termotašce od Fitmatku, ale občas ani tak není jídlo teplé. Proto se snažím vyvarovat jinému masu než drůbežímu a nepřidávat nic ve stylu smetany, která je po vychladnutí bléé.

FullSizeRender 2

Právě se koukáte na moji nejoblíbenější kombinaci: rýže a cokoliv. V tomto případě jde o kuřecí maso 120g, cibule cca 40g, 90g červených fazolí, 3 čajové lžičky srirachi a 5g olivového oleje.

[S: 119; B: 45; T: 8]

Po obědě nemůže chybět hořká čokoláda nebo Oreo :).

[S: 5; B: 0; T: 4] – čokoláda

Svačina 2.

Přeskakuji a nechávám si prostor pro véču.

Večeře

Většinou si vystačím s vajíčky, rýží a třeba kečupem. Pro někoho to může být čuňárna, ale rád si udělám 3 volská oka s jasmínkou a spokojeností z takového jednoduchého jídla se mi na tváři rozlije přihlouplý úsměv. Pokud mám rýže dost (to se moc nestává 😀), přichází na scénu těstoviny, passata, cibulka, česnek a hovězí nebo kuřecí maso.

IMG_9979 (2)

Poslední večeře byla zrovna druhá varianta: 120g těstovin, 120g kuřecího masa, 50g passaty, 50g cibule, 5g olivového oleje, česnek a hooodně chilli.

[S: 101; B: 43; T: 8]

Svačina 3

Poslední díl skládačky a tvaroh podruhé na scéně. Tentokrát už doma z pořádné misky s trochou burákového másla. Kecám, s pořádnou lopatou. Většinou do posledního jídla nacpu vše, abych dojedl zbylá makra. Občas je v něm 30g ořechů, jindy se mi tam vlezou i cereálie a občas je to jen samotný tvaroh, ale v tom je kouzlo celého IIFYM 🙂

IMG_9980 (1)

Tentokrát si užívám máslového ráje (aspoň vidíte, proč jich máme doma tolik 😀) s 25g arašídového a 20g arašído-kokosového zamíchaných v tvarohu.

[S: 15; B: 40; T: 20]

Celkový součet za den je 334g sacharidů, 193g bílkovin a 53g tuků. I na takovém příjmu zvládám odcvičit silový trénink, posouvat se nahoru a přitom nemít hlad. Posledních několik dní si popravdě užívám víc než na vyšším příjmu, cítím se mnohem líp a pokud se nic nezmění, tak se tohoto schématu budu ještě chvíli držet :).

 

10 Comment

 1. Já chci bejt taky chlapák, a mít takovýhle čísla 🙁
  Z Tomíka bude princezna jako lusk! #čiči

  1. Tom says: Odpovědět

   Budou budou a pokud ne, tak si to vynahradíš na 10K. Pak budeme rádi a za takovou trochu 😀 V létě sraz na bazénu a budeme ukazovat #sexytelo všichni společně!

 2. Anonym says: Odpovědět

  Smekám pomyslný klobouk …….. další posun, jsem na Tebe pyšná a móóc děkuji Zuz za všechnu motivaci a podporu, nakoupím tvarohy a upravím víkendový jídelníček, aby se Tomík namlsal a makra zůstala v normě, mam

  1. Tom says: Odpovědět

   Nejsem si jistý, jestli jsem chtěl, aby to takto dopadlo 😀 Doma jsem si vždy mohl užít to, co v Brně nekupujeme :))

 3. Veronika says: Odpovědět

  Ty makra, tj sen každé ženy. 😀

  1. Tom says: Odpovědět

   Sen ženy a smutek pro chlapáky 🙂 Třeba se k takovým taky jednou dostaneš.

 4. Alena says: Odpovědět

  Ahoj, chtěla bych se zeptat. Počítáš si makra sám, nebo na to máš nějakou chytrou věcičku, do které jen naťukáš co máš, kolik toho máš a ona ti to vyplivne? Popřípadě, jak se prosím jmenuje? 😊☺

  1. Anonym says: Odpovědět

   Zkus myfitnesspall

 5. Anonym says: Odpovědět

  Ahoj. Mám trošku zvláštní dotaz, ohledně kuřecího masa. Vidím, že ho jíte snad denně, tak by mě zajímaly nějaké tipy…kde maso kupujete, jak často, jak ho potom skladujete 🙂 Díky za odpověď.
  Jinak tyto full day of eating články jsou nejlepší 🙂

  1. Tom says: Odpovědět

   Ano ano, kromě víkendu ho jím snad každý den, přihřívané hovězí v mikrovlnce není zrovna ono :D. Nejčastěji jednou měsíc nebo za dva bereme větší množství z Racioly, ale když dojdou zásoby, tak skočíme pro kilovku do Lidlu.
   Děláme si z toho nudličky, které po 120-150g zamrazíme spolu s olejem a kořením. Pak každý den vytáhneme potřebné množství a nemusíme se o to dál starat :).

   Pokud si to připravíš dopředu, tak si můžeš v nějakém obchodě počkat na slevu a ušetřit i nějakou kačku.

Napsat komentář