Jeho a její závodní víkend

Sportovní víkend za námi. Dvě města a dvě podobná, ale přitom úplně jiná sportovní utkání, na kterých jsme byli podpořit své favority.

Czech Beast Team Madness (by Tom)

Sobota patřila síle, týmové crossfitové závody za účasti nejlepších atletů letošních Crossfit Open z České Republiky, Slovenska a Maďarska.

Bohužel se akce nesla v trochu ospalém duchu až do posledního finálového workoutu. Zásluhu na tom možná měla nedostatečná publicita na sociálních sítích a taky poměrně vysoké vstupné. Chvilky mezi jednotlivými částmi závodů jsme vyplňovali rozdáváním časopisu Powerful, pro který začala Zuz psát krátké články.

První WOD ve znamení angličáků s výskokem na bednu, těžkých clean and jerků a deadliftů si užili snad všichni, kterým nedělá problém C&J se 100kg a mrtvola se 140kg v 7 opakování. Těch pár (42 😀) angličáků byla jen třešnička na dortu. Trocha přítomných diváků se snažila fandit, ale popravdě, být atletem, tak se moc vyhecován necítím. Možná za to mohl i DJ, který mi nesedl do noty.

IMG_3002

Workout 2 a malé WTF. Závodníci běhali se závažím kolem areálu v dešti a do zbytku času museli udělat 3,4,5,…,8 muscle upů na kruzích. Diváci nejásali nadšením a atleti na tom byli velmi podobně, protože nikomu se nechtělo lítat po schodech a pak zase nahoru do prostoru gymu. WOD byl pro nás naplánovaný skvěle, vycházel kolem oběda, takže jsme raději sedli a s chutí při pohledu na udýchané atlety spořádali svoje krabičky, které Zuz chránila jako oko v hlavě :).

IMG_3078

IMG_3030

IMG_3056

Před třetím workoutem to zabalili kluci z časopisu a chvíli po nich se ztratila do fitka i má milovaná (záda ani biceps nepočkají). Pak se konečně začalo pořádně bojovat, každý atlet měl během 5 pokusů nazvedat v součtu maximální váhu na snatch (trh) za 3 minuty. Některé týmy chtěly nahnat skóre na váhách přesahujících 100kg, ale zde neplatilo „risk je zisk“ a na zem padala jedna osa za druhou. Chvilky volna jsme vyplňovali sefíčky (kdo nemá fotečku ze závodů jako by tam nebyl 😀) a ujídáním vzorků nejrůznějších paleo tyčinek.

IMG_3129

Zmatený Dodo, který se přišel podívat a hlavně s námi strávit nějakou chvíli, když je z něj teď zase kulturista :).

IMG_3131

Finálová bitva byla epická, ale popravdě až od 3. heatu, protože první týmy se neprokousaly ani přes úvodní cvik. Závodníky odrovnal šplh na laně bez pomoci nohou v kombinaci s 5 thrustery na začátku každé minuty.

IMG_3156

Thrustery nemá rád nikdo ani s prázdnou osou, takže si dovedete představit, jak si týmy užívaly s touto 70kg.

IMG_3184

IMG_3195

IMG_3208

IMG_3276

IMG_3248

Všichni koukali s otevřenou pusou na 26 chest to bar v kuse. Tahle holka vyhazovala z hrazdy i Erika Tótha.

Poslední čtveřice předvedla neskutečný souboj a pouze jediný tým (vítěz celé soutěže) dokončil celé WOD (které bych nepřál ani svému největšímu nepříteli) ve stanoveném čase. Dopředu je hnali diváci, kteří najednou ožili. Atmosféra byla podobná velké zahraniční soutěži, až z toho šel mráz po zádech.

Je skvělé, že se u nás dělají i závody pro TOP závodníky, ale ještě to chce spoustu věcí dotáhnou k dokonalosti, abych z toho jako divák nemusel mít smíšené pocity.

 

Mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice, physique, bodyfitness, bikini fitness a tak (by Zuz)

Z jedněch závodů rovnou na druhé. Opět nechyběla sexytěla, jen směs potu a magnézia vyměnila za závodní barvu a dětský olejíček a celkově byla tak nějak víc dohněda.

Processed with MOLDIVVousatý skřítek za volantem si to namířil na výstavu psů v nedaleké Ostravě. Každý prostě radši jiné vymydlené závodníky.

Mistrovství Moravy a Mistrovství Čech předchází o týden Mistrovství České republiky, kam postupuje 6 nejlepších z obou závodů. Mně osobně jeden soutěžní víkend stačí až nad hlavu, takže se do plavek chystám až na Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů cca za měsíc, ale i z pohledu diváka jsou závody vždycky zážitek.
Kromě toho jsem doprovázela Peťu Michálka, zkušeného spoluzávodníka z SK Moog Brno, a částečně mu poskytovala zákulisní servis, protože na aplikaci make upu si jeho sparing netroufnul. (Jeho velký a nablýskaný pohár společně se zlatou medailí v kulturistice do 75kg připisuji, kromě skvělé formy a připravenosti, právě dokonalému líčení.)

IMG_0697Šatna a rozcvičovna. Všude nadrobená racia, fleky od barvy, činky a gumy a spousta lidí daleho hubenějších než vy.

Na chodbě benešovského kulturáku jsem na zemi a s nohama nahoře našla Kačku Brachtlovou, úhlavní soupeřku a rivalku. Vládne mezi námi taková konkurenční nenávist, že si pravidelně píšeme, popřípadě za ní cestuju přes půl Moravy. Právě na těchto závodech jsme se loni poprvé potkaly naživo (nejen virtuálně) a vztahy se utužily předáním pořádně sladké a dlouho odpírané tabulky čokolády, což jsem nemohla vynechat ani letos 🙂

FullSizeRender (76)Pózování v bodyfitness. Až se zas někdo bude divit, proč se tak divně kroutím. Vypadá to jednoduše, je to složité a hodně to bolí.

Závody odsýpaly, žádné dlouhé prostoje. Na úvod má nejoblíbenější chlapská kategorie – klasická kulturistika – za ní moje disciplína bodyfitness (Byla jsem zvědavá na letošní novinku, které se bojím jak lesa za tmy – strašlivý I-walk. Ale organizátoři jej jaksi opomněli.), následovaná regimentem „fyzíků“, 3 kategoriemi bikinek (Které většinou i měly svaly! Úroveň jde nahoru, výborně, výborně.) a kulturisty dle váhových kategorií na závěr.

IMG_0671Cpát se plnou miskou kuřete s rýží v místnosti plné nabušených, vysekaných a čokoládových lidí chutná ještě líp než normálně.

V zákulisí jsem měla štěstí i na Elišku Smejkalovou, se kterou se známe už nějaký ten pátek, a mohla jí pomoct s rozcvičením. Byla to makačka a napumpovala jsem ji i sebe :D.

FullSizeRender (75)Double biceps se stříbrnou Eliškou (nejen plavkami!).

Tím seznam známých tváří samozřejmě nekončí. Pokec se superpárem (od slova superhrdina, rozumíme) Fantových, kamarády ze soustředění mládeže, dalšími známými bodyfitnesskami a bikinkami, popřípadě lidmi, které jsem dosud neznala, ale znali oni mě (to mě vždycky mírně šokuje 😀). Komunita závodníků u nás není zas tak velká, takže milých setkání bylo víc než dost a snad se zopakují i dříve než zas za rok.

Na celý uplynulý víkend budu dlouho vzpomínat. Taky se ještě pár dní dospávat z nahromaděné únavy (v dietě prd vydržím), ale to rozhodně stojí za to. Domů jsem si odvezla pěknou řádku nových zážitků a další várku motivace do 4 nadcházejících týdnů :).

Napsat komentář