Life update – skorodoktor a profi dřepař?

Už je tomu nějaký ten pátek, co jsem se naposledy přihlásila s Life updatem, tedy neskromným shrnutím, jak si zrovna žiju. A že tu teda je pár novinek:

Zuz skorodoktorem

OK, to dost přeháním, protože nějaký titul se pořád zdá na míle vzdálený (i když státnice už jsou skoro za rohem, ups). Ale být v páťáku na medicíně většinou znamená, že člověk už docela hodně zná, spoustu dalšího dokáže vymyslet a na klinikách se těší o trošku větší vážnosti, než jakou má okolní vzduch.

img_5740Pro chirurgii jsem se nenarodila. Už jen proto, že jsem si na sál očividně zapomněla sundat ten náramek.

Na druhou stranu mi pořád přijde, že čím víc se učím, tím  širší pole dosud nenastudovaných informací se přede mnou otvírá. To je maličko depresivní.

Přes prázdniny jsem pár dní v týdnu docházela koukat na oddělení Psychiatrické kliniky v Brně a tak se teda zdá, že psychiatrie by fakt mohla být „to ono“. Moc mě baví, lidský mozek mě fascinuje, vidím obrovské možnosti lidem pomoct a taky růžovou budoucnost oboru, který bude snad stále dál ztrácet stigma a psychiatričtí pacienti hloupou nálepku „blázna“. Chtěla bych tomu všemu jednou pomoct.
A vím, že nejen v tomhle jsem občas beznadějný idealista. Ale nechte mě v tom.

img_7660Takový ten nedělní chill.

Zároveň mě ale dál strašně baví i ostatní obory, do kterých máme během výuky možnost nahlédnout. Prvních 14 dní semestru trávíme na stáži z Gynekologie a porodnictví a domů chodím s vykulenýma očima a nadšená. O všem víc zase v nějakém dalším článku, ale stačí říct, že jsem před cca 4h poprvé viděla zázrak jménem porod a na endorfinové vlně si jedu do teď.

fullsizerender-2Modré nebe a světlé vyhlídky. Teda snad.

Zuz střídá sporty?

Už mě znáte. Miluju výzvy, získávání nových zkušeností (to zní jak nějaké RPG) a zážitků.
Kdysi dávno jsem vyzkoušela závody v bikini fitness (haha, tudy teda cesta nevedla),
následně se chvíli vyřádila na prknech jako bodyfitnesska, což jsem prozatím zakončila posledním Mistrovstvím republiky juniorů,
do toho jsem vrazila jedny strongmanské závody, protože hec a protože for fun (a stačilo, protože si nechci urvat nějakou končetinu)
a průběžně crossfitím, jelikož ta dřina a všestrannost je mému srdci blízká (ne mému tělu nebo mým schopnostem, ale i s nevalnými výsledky se u toho člověk pobaví).

Processed with MOLDIV

Ale nějak mi na seznamu ještě chyběla čárka co se tradičního zvedání těžkého železa týče, takžee… jsem cca před měsícem a něco opět najela na čistě silový tréninkový plán a 30. 10. mě čeká Mistrovství Západních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji.

Už teď můžu říct, že mě tenhle výmysl dost naučil. Hlavně trpělivosti. 4 tréninky týdně místo dosavadních šesti, to byla pro hlavu slušná facka. Po většině z nich navíc nechodím domů po čtyřech a v tratolišti potu/krve, takže to je taky novinka. Ale váhy jdou postupně nahoru a Kuba, který zvedá železo, a taky mě na Mistrovství Čech chystá, na mě dohlíží svým přísným očkem, tak uvidíme, co z toho na konci října vyleze.

Žena pod činkou. Těžkou.

Každopádně těším se! Už jen sama na sebe jsem zvědavá, jestli dokážu vůbec něco potáhnout, když na mě budou lidi koukat. Heh. Mám husinu už teď.

Zuz a jídlo

protože bez fotek plných talířů není blogočlánek, to se ví.

Na stále opakující se dotazy „Co jím“, případně „Co nejím“ mám stále stejně nudnou odpověď – jím všecko, co mi chutná (takže vlastně všecko kromě klepacího masa), v rozumném množství. A naštěstí mi hodně chutnají zdravé věci. Taky mi chutná lepek, laktóza, sacharidy, maso, neraw věci, nepaleo věci a cheesecaky z Melounového cukru v Brně. Ty hodně.

Processed with MOLDIVOvesné kaše u nás frčí a mě jen tak bavit nepřestanou.

img_2075„Kuře s něčím“ taky nezklame.

img_4675I když servírované v krabičce o přestávce trochu ztrácí šarm.

img_4638Brokolice je kámoš (a vůbec ne ošklivá sestra květáku, jak tvrdí Tom!)

img_2183Taky jsem se naučila vařit chilli.

img_1800A i velkosalát se občas objeví, i když teď bez domácí zeleniny už zřídka.

 

Takže tak to je, tak já se mám. Neustále v běhu, s plným diářem. Šťastná ve společné domácnosti s mým mužem ve zbrani. Den má pořád jen 24h, ale vcelku úspěšně je kouskuju mezi medicínu, činky, partnerský život, svou rodinu, čas s přáteli, nejrůznější zajímavé akce a taky občasné nicnedělání. Ale to moc není kdy.

Závěr aktuálního Life updatu tedy je, že život je teď hrozně fajn :).

738c8e9763b81f67dfda7040c0890d5fd39c3602059ab826f9f132484d974f93

10 Comment

 1. Andrea Želinová says: Odpovědět

  Ahoj kočko, prosím tě, kde bude to mistrovství, že bych se na tebe přijela podívat 🙂

  1. Zuz says: Odpovědět

   Sokolov 🙂

 2. Ivča SmartGym says: Odpovědět

  Taky mi chutná lepek, laktóza, sacharidy -tak to mě dostalo :DD (y) ! Obdivuju, jak dokonale dokážeš využít těch 24h.. nestačím se vždycky divit, chci na toto téma od tebe seminář 😀 :))

  1. Zuz says: Odpovědět

   Uspořádám nějaké workshopy. Budou se jmenovat „Nepro*írejte svůj čas u facebooku a seriálů“ a udělám s tím díru do světa 😀

 3. Hanka says: Odpovědět

  Time management na jedničku! 😀 aneb člověk si vždycky zvládne udělat čas na to, na co fakt chce 🙂 A nejlepší je, že jde vidět, že to všechno děláš naplno. Super článek a přeju hodně štěstí na Mistrovství! 🙂
  P.S. ráda bych se připomněla s dotazem, co jsem psala k článku od Toma (o životě s holkou, co zvedá), kdybys měla chvilku. slibuju, že už se naučím psát k aktuálním článkům se správným autorem 😀

 4. Martin says: Odpovědět

  Souhlasím s Tomem. Brokolice je prostě nezralej květák, je to zelený a tak to není zralý 😀 Od mala mi to babička vtloukala do hlavy a brokolice jako jedinná zelenina má prostě smůlu, ale asi jí nikdy na chuť nepřijdu 😀

 5. Gabriela says: Odpovědět

  Přesně takhle podle mě vypadá SUPERŽENA – jako ty 🙂 Jsi pro mnohé z nás velkou inspirací!

  1. Zuz says: Odpovědět

   Na tu „superženu“ si vzpomenu dneska tak kolem desáté večerní, až budu zas usínat vsedě :D. Díky :))

 6. […] už jsem zmínila v nedávném článku, existuje ještě pár silových sportů, které jsem nevyzkoušela, obula jsem se tedy do […]

 7. […] měsíce od posledního malého updatu utekly zběsilým tempem (tedy mým tempem ‚:-D) a akcí do blížícího se roku přibývá. […]

Napsat komentář