Life update – tréninky, jídlo, sebevražedné výzvy a tak

Milí drazí, srdečně zdravím. Instaživot sice pravidelně vybírá naše aktuální zážitečky, reportuje o tom, čím se cpeme a co zvedáme, ale nastal čas po nějaké době trochu shrnout, jak se vlastně mám, co nového, co ne a jak jde život!

Kalendář hlásí měsíc od závodů, ale podle mě pěkně kecá, přijde mi to jako daleko delší čas. Od té doby se mi podařilo dokončit školní docházku čtvrtého ročníku Všeobecného lékařství (pekelně dlouhou, 16 týdnů, kdo to kdy viděl?!), úspěšně zdolat všechny zkoušky, zahájit dvoutýdenní praxi na oddělení Chirurgie a průběžně se snažit odpočívat, protože jsem z toho všeho nějaká vysátá :D.

Tréninkové radosti

Dvoufázové návštěvy fitka a vyčerpávající „pumpovačky“ do mrtva čtrnáct dní v kuse a dalších X týdnů před závody k tomu měly stejný efekt jako loni – nechtěla jsem klasickou posilovnu chvíli ani vidět. Naštěstí drahý crossfit na mě nezanevřel, lidi v gymu mě přivítali (dokonce vypadali, že jsou snad rádi!), a všechno bylo růžový.

IMG_5130Dobrý trénink = v bolestech, s modřinami, bez dechu, na zemi, ale „úsměv“ stále drží.

Světe div se, vzpírání a gymnastika nejsou jako jízda na kole, která se nezapomíná. Naštěstí jsem byla lama už tehdy, takže se nejedná o nějaké prudké zhoršení.
Taky se stala nevídaná věc a já si rok po vstupu do CF gymu koupila švihadlo. Tak do dvou, tří let zvládnu i ty dvojskoky. Zatím se vždycky jen sešvihám do pruhovaného klubíčka.

Processed with MOLDIVUmím dělat andělíčky z potu!

Ne každý den je posvícení a možnost crossfitit, takže v záloze je i plán B. Po období kulturistických srandiček se zase vracím k powerliftingovému programmingu a ve dnech, kdy se nedostanu na CF lekci (kterých je teď třeba… všechny) valím benche-dřepy-mrtvoly a pár doplňků k tomu podle Jonnieho Candita.

IMG_5069Ještě růžové boty by to chtělo, takhle neladím (nenápadná zpráva pro ctitele-sponzory).

Váhy jdou nahoru každý týden a činka se přitom pořád zdá relativně lehká. Makám na technice, která už snad nevykazuje školácké chyby a celé mě to mega ba :).

No a do třetice všeho dobrého, abych těch tréninkových výmyslů neměla málo, nechala se Zuzanka zase ukecat do něčeho, co bude buď neskutečně boží, nebo neskutečná ostuda. A dost možná obojí.
2. 7. se na velodromu koná Brněnský silák, první ročník strongmanského klání, u kterého jsme nechtěli chybět z pozice diváků… a nakonec z toho nejspíš bude jeden divák a jeden mravenec zavalený yokem.
Kdo nezná strongmany, já to mamince popisuju jako „takové to, co dělá Železný Zekon“. Disciplíny už jsem si vyzkoušela a vše bych měla přežít. I ten max počet dřepů s 80kg za 2min, i běhání s 40+kg kufry, při troše štěstí mě nezlomí ani vyhazování 25kg jednou rukou nad hlavu.


Že budu nejspíš první od konce je mi jasné, ale na tribuny se mi chystá slušná fanouškovská základna, už teď jsem díky Silákovi poznala spoustu nových (silných!) a skvělých lidí, společné tréninky jsou prostě supr a akce to bude nezapomenutelná :).

Jo a! Zdá se to neuvěřitelné, ale k tomu všemu se mi daří zařazovat 2 regenerační dny v týdnu. Jsem na sebe pyšná :D.

A radosti z kuchyně!

Na co se člověk těší po závodech víc než na palačinky s nutelou, dorty, maminčin štrůdl a hory čokolád (hehe, taky bylo) vyvážený, pestrý a energeticky dostatečný jídelníček.

Nejčastější dotazy padají na mé současné stravování. Po soutěži jsem nenajížděla na žádnou formu reverzní diety s postupným navyšováním sacharidů a tuků (proč a jak zde) a po YOLO týdnu v Berlíně nastavila konstantní příjem. Rozhodně ale nevážím každý gram a nedělám si z toho hlavu, prostě jen mám přehled :). K tomu cca jednou týdně nechybí nějaký ten společný oběd s Tomem nebo rodinné grilování, kdy mi nějaké hodnoty mohou být srdečně ukradené, protože jídlo je boží a to snědené v dobré společnosti dvojnásob.

IMG_5060

Snídaně jsou a zůstanou z většiny kašové. Je to prostě srdeční záležitost 🙂
Ta s babiččinými jahodami obzvlášť – 23B 61S 15T.
IMG_5338

Krabičková do školy, základ je vyfotit ji, než se transportem dojde k újmě.
16B 56S 13T.

IMG_4624

Protože pak to dopadá takto (i hůř).
30B 44S 13T.

FullSizeRender (92)

Na studijní oběd bodne třeba hovězí z pomalého hrnce s pohankou a špenátem (kupodivu chutnalo, i když jsem si u toho četla, jak hnijou lidi).
34B 44S 18T.
IMG_4550

Proč nekupuju častěji smetanu?! Všechno je tak nějak víc boží, když to zaliješ mléčným tukem :D.
Kuře na kari s pórkem, výbornost.
48B 65S 17T.

IMG_5716

Na véču po tréninku třeba takhle – trocha rýže a na ní vajíčka s rukolou, šunkou, jarní cibulkou a další rukolou.
28B 45S 15T.
A pak nechyběl hit posledních dní – polomražený tvaroh s jahodama a čoko-arašídovým máslem. Musíte zkusit. Fakt.

Processed with MOLDIV

7 let spolu se slaví jenom jednou, žejo.
Nebo taky dvakrát, když jako my hledáte výmluvu, proč si znovu udělat fantastické odpoledne plné jídla a v pěkném oblečení 😀
neznámémnožství B strašněmoc S ajemiúplnějednokolik T

Posoutěžní monology

Zvídavé dotazy zodpovídám předem a mé současné hodnoty jsou 130B 200S a 60T. Cca.
Váha držím na nějakých +3-4kg oproti vysušené závodní formě, mám zadek, prsa, dřepařské nohy se mi vrátily a už neklepu kosu kudy chodím. Taky žít se mnou je hned příjemnější :D.

Celkově se snažím se dát po závodech dohromady. Fyzicky i psychicky. Zpomalit, víc se hodit do pohody, dovolit si dohnat ten nedostatek odpočinku. Ještě se pořád necítím úplně OK, byl to záhul pro tělo i pro hlavu.
Asi jsem si myslela, že budu s „návratem do normálního života“ po 3 měsících předsoutěžní přípravy bojovat míň. Nacházet rovnováhu oproti světu plnému extrému se mi daří, i když to vyžaduje každodenní práci. Ale chce to jen čas :).
Opět mě to utvrdilo, že závody nejsou pro každého, nejsou pro mladé nevyzrálé slečny se špatným trenérským vedením a určitě není dobrý nápad se chystat na několik sezón jen pár měsíců za sebou, tím spíš, pokus vyznáváte masochisticky drsný styl přípravy. Jojo efekt, psychické problémy a hazard se zdravím prostě nestojí za to. Snad s boomem bikini fitnessek nepřijde i následná vlna holek zničených soutěžením.
A jen pro pořádek – sama nejsem tenhle případ a určitě nechci závodění hejtit (!!), jenom prostě všeho s mírou, nadhledem a selským rozumem.

A abychom nekončili nevesele…

wow-26

… je tu pes na houpacím koníkovi.

10 Comment

 1. Zuzka says: Odpovědět

  Nedá mi to nezeptat se – hýbeš nějak s makrama podle toho, jak intenzivní trénink ten den zrovna máš? A má to nějaký smysl? Ono odhadnout, kolik energie člověk během tréninku vydal taky moc přesně nejde…

  1. Zuz says: Odpovědět

   Makra mám nastavená tak, aby cca odpovídala průměrnému výdeji, podle jednotlivých tréninků je neměním. Jak říkáš, jen těžko se dá odhadnout, kolik člověk ten den vydá a navíc mi přijde, že to pak evokuje nezdravý způsob myšlení „cvičím, abych spálil to, co jsem snědl“. Přitom tréninky nejsou nějaký „trest“ za jídlo, ale radost sama o sobě :).
   Snad je to pochopitelné :))

   1. Zuzka says: Odpovědět

    Jasně, díky moc za objasnění 🙂 Myslela jsem si, že to tak bude, jenom mi těch 1860 kalorií připadalo docela málo na to, jaký tréninky zvládáš 🙂

    1. Zuz says: Odpovědět

     Je to míň, ale ty nepočítací dny, kdy je nějaká mimořádná akce, mi to dorovnají :))

 2. Lucie says: Odpovědět

  Mám dotaz mimo téma článku, ale plánujete návrat s blogem na bloglovin? 🙂

  1. Zuz says: Odpovědět

   Upřímně ani nevíme, že jsme na něm byli, ale nastudujem to 😀

 3. Nika says: Odpovědět

  Ahoj, zkoušeli nebo zvažovali jste někdy nějaké druhy stravování kromě IIFYM? Jaký je Váš názor například na paleo stravování nebo IF? Díky za odpověď. Váš blog mě moc baví =)

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj :). Ono kouzlo IIFYM je právě v tom, že pokud někdo dává přednost nějakému alternativnímu stylu stravování, makra mu nebrání v tom pokračovat, prostě jen bude vědět, jaké množství živin přijímá, a jednotlivé potraviny už jsou na něm.
   Osobně nefandím žádnému výživovému směru, který zakazuje celé skupiny potravin, jako např. paleo zatracuje mléčné výrobky, omezuje příjem sacharidů apod. Nemyslím si, že přináší nějaký benefit oproti pestré a vyvážené stravě. A taky ta samotná idea je trochu funny, protože žádný takový ideální paleo člověk nikdy nežil – strava tehdy nebyla zdaleka tak pestrá, většinou jedli prostě to, co bylo poblíž a dostupné (např. pár druhů ryb a plodů), takže i tahle rádoby simulace „předcivilizační stravy“ dost pokulhává. (Jo a dnes se dožíváme 75let a oni byli rádi tak za dvacítku, třicítku, řekla bych :D.)

   IF, neboli intermittent fasting, přerušované hladovění, se taky s IIFYM nevylučuje a je fajn. Člověk ale nesmí věřit některým zázračným tvrzením, třeba že díky němu bude zároveň ve velkém pálit tuk i efektivně přibírat svalovou hmotu apod. Na druhou stranu je IF velmi praktické, i při dietě není problém se dosyta najíst (ne ujídat každé 2h miniporcičku) a šetří čas. Nehodí se ale určitě pro každého, někomu to prostě nesedne. Sama cca od závodů vlastně nějaké to IF „jedu“, jednoduše snídám na praxi/po tréninku kolem 9-10h (nemusím tím pádem tak brzo vstávat kvůli snídani) a večeřím kolem šesté, protože nerada chodím spát plná a večer už hlad nemívám. Ale nikde se nehonosím, že IF je best a že ho dodržuju. Prostě je to šikovné a taky to tak jde :).

   My děkujem a snad bude bavit i dál 🙂

 4. Lucka says: Odpovědět

  Ahoj, už nejakou dobu bojuju s makrama, plánuju si jidelniček a mám pocit, že ho mám dostatečný, ale i tak ne vždy zvladnu odolat ostatním dobrůtkám okolo ( v práci, doma, atd) a neuždibovat. Chtěla bych se zeptat podle jaké stránky nebo jakých doporučení sis nastavila makra, a jestli započítáváš i zeleninu, slyšela jsem „radu“ že zelenina (teda vetšina) se nemusí počitat. Děkuji za rady Lucka

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj Luci, zeleninu určitě započítávám – je zdravá, obsahuje spoustu vitamínů a potřebné vlákniny, ale to neznamená, že nemá energetickou hodnotu.
   Celkově jsem si ale už makra nepočítala strašně dlouho, vím, co cca potřebuju a jedu podle zkušenosti, takže bohužel neporadím, co je teď funkční a cca přesná kalkulačka.

Napsat komentář