Můj den na talíři

Pravda, že na talíři tak úplně ne, jak už jsem dřív zmínila, stravuji se většinou z mís a misek (spíš z těch mís :D). Jde to i vsedě v posteli a můžu na to vzít lžičku (ten blog mě ještě donutí si uvědomit, jak jsem nekulturní člověk).


Dost mě překvapilo, jaký byl o příklad mého denního jídelníčku zájem. Nebyla jsem si zpočátku jistá, jestli ho chci zveřejňovat, protože to považuju za věc krajně individuální.


Jím, co mi chutná, občas experimentuji a občas prostě jen točím dokola oblíbená jídla. Není to dieta, nějaký speciální výživový směr nebo jánevímco. Prostě jen pestré, zdravé jídlo, připravené za minimum času (možná by se našel, ale chci ho trávit jinde než v kuchyni).


Tak se podívejme na jeden takový příklad, operovala jsem ten den se 150g bílkovin, 50g tuků a 300g sacharidů – moje hodnoty pro „udržování“, „zkvalitňování“ nebo kdo tomu jak chce říkat (ani předzávodně nedietím, ani nenabírám).


7:00 snídaně – Meruňková ovesná kaše s mandlovým máslem

70g drcených vloček putuje do kastrůlku (Tomíkova maminka mi k Vánocům koupila keramický a světe div se, ono už se to nepřichytává, můj život je teď o mnoho lepší :D) se studenou vodou a trochou mléka (není nutno).

Hned přidám 2 na kusy nakrájené mražené meruňky od babičky, špetku skořice a soli a počkám, až se vše rozvaří – konzistence je otázkou preferencí, já řídkou soplovitou kaši nerada. Nakonec jde ještě jedna meruně navrch spolu se lžičkou mandlového másla <3.

To máslo vždycky jím až poslední, nechávám si ho za odměnu, hehe.

Bílkoviny: 17g. Tuky: 15g. Sacharidy: 67g.

10:00 svačina – Žitný chléb s Lučinou a se šunkou

Nic světoborného, ale do školy praktická svačina, mně tentokrát posloužila o studijní pauze ve zkouškovém. Zelenina nikdy nechybí 🙂

Šunku kupuju už jen v Lidlu, protože má 98% masa a za vodu platit nechci. Doma je ale určité riziko, že vám ji někdo sní (prooooč), jako třeba dnes… Takže posloužila Krůtí šunka pro děti (80% masa, nodejmetomu).

B:14 T:7 S:32

12:30 oběd – Kuřecí prsa na rajčatech a žampionech s rýží

Kuře mám v lednici naložené po porcích do směsi bylinek (tentokrát bazalka) a oleje (ze zkušenosti mi stačí lžička, aby se nepřilepilo na pánev, tedy cca 5g)

Rychle kuře na pánev – kuře z pánve – žampiony na pánev – trochu podlít – rajčata na pánev – nechat podusit – kuře zpátky na pánev – vyklopit na rýži. Eaaaasy.

A nesmím opomenout poobědový čtvereček 85% Lindt – bez toho nefunguju.

B: 36 T:12 S:71

15:00 svačina – Proteinová skořicová kašička

Ano, uznávám, že jíst ovesnou kaši 2x denně už je poněkud zvláštní, ale tuhle sladkou předtréninkovou svačinku jsem objevila nedávno a považuji ji za geniální.

50g vloček smíchám s 10g proteinu (Cellucor Cinnamon swirl – porno), zaliju trochou vody a mrsknu do mikrovlnky. Pěkně až do skorotuha (Mugcake se tomu říká? Ale to bych to musela asi vyklopit, že?). Nahoru pár kešu. Jen tak proč ne.

B:15 T:9 S:39g

Trénink – Nohy&břicho oh yeah, po něm 30g Hydro delicate od Smartlabsu.

(Nový minishaker, největší rozkošnost.)

B:21 T:2 S:1

19:00 večeře – Salát se Šmakounem mexico a pikantní balsamikovou zálivkou, žitný chleba


Do mísy obvykle putuje jakákoli zelenina je zrovna k nalezení v lednici (tentokrát i špenát, třikrát hurá).

Ve skleničce smíchám lžičku medu, 1-2 lžíce balsamikového octa a lžičku dijonské hořčice (malou!:D), čímž zaliju velkosalát. Plátek chleba k tomu (teď mám Dr. Zdraví – omg co to je za jméno – s dýňovými semínky, palec hore).

Místo Šmakouna ještě točím i klasika kuřecí maso, vejce, tuňáka z plechovky, uzeného lososa (když je posvícení)

B:25 T:8 S:56

21:00 druhá večeře – Tvaroh s babiččinou marmeládou

Většinou odtučněný Pilos z Lidlu smíchám s trochou mléka/vody, stévie a lžičkou babiččiny meruňkové <3

Večery o zkouškovém jsou dlouhé a zdánlivě nekončící, takže takové večerní minijídlo přijde sakra vhod (ikdyž maminka sní na posezení maximálně půlku té vaničky, takže já nevím, co je porce pro normální lidi :D).

B:25 T:1 S:21

Sečteno podtrženo

Celkově jsme se dostali na nějakých 153g bílkovin, 53g tuků a 287g sacharidů. 

Cíl není splněn do puntíků, ale to mi žíly netrhá. Nejsem v ostré předzávodní dietě a jídlo má být hlavně o chuti, radosti z vaření a pestrých potravin a pohodě, žádné stresy 🙂

1 Comment

  1. Looks great. They already have genuinely carried out their very own improve this one and made style and design important. It’s the very first time that I possibly could in fact find myself personally making use of House windows all over again. Operating system, about the other-hand is really a clusterf*ck of junk.

Napsat komentář