Náš Instaživot CLXXV.

Ahooj z Bratislavy!
Zatímco projíždíte fotky z našeho týdne, Zuz leští polobotky, Tom fouká vlasy (nebo tak nějak) a přípravy bratislavského TEDxu vrcholí. Tak odpo držte palce, ať všechno klapne jak má 🙂 .

Tom

A je to! Už žádná náplava, ale brňáci se vším všudy. Od pondělí máme oficiálně změněné trvalé bydliště, na úřadech jeden milejší úředník za druhým a během 30 min vše vyřízeno. Palec nahoru Brno.

Po tom všem přijela Ostrava. Probrali jsme byznys, ochutnali vše, co nám přišlo pod ruku a zbylej čas se mi tady slečna v brejlích za něco smála, ale i tak ji mám rád! Vlastně budu rád, když takových návštěv u nás bude ještě víc, když už je budeme mít i kde ubytovat 🙂 .

Malý update k těm ubytovacím kapacitám 😀 . Řekněme, že to ještě chvilku bude trvat, ale na konci týdne měly být hotové všechny omítky, tak věřím, že už to půjde ráz na ráz.

Abychom nic nepodcenili, tak jsme si zajeli sednout k vybranému stolu a židlím do milovaného TONu. Na internetu jsme měli vyhlídnuté jedny židle a byli přesvědčení, že to jsou teda ty ony, ale nakonec se nám sedělo líp na úplně jiných a Banany tak necháme jiným.

Na stories ohledně jídla v Bratislavě mi přišlo cca 60 odpovědí a já jsem plně odhodlaný všechny ty nejlepší vyzkoušet. Není za co 😀 . Btw., líbil by se vám článek o jídle v Blavě?

Zuz


Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné, hvězda, aby plála, člověk vyšel z mála, hlas zněl jako hlas má.
Crossfit MadMan je speciální misto :D.

Pondělní ranní:
2 km běh.
5x 2×115 kg sumo deadlift, pomalu, bez odrážení.
50-35-20: floor press 35 kg, wall ball, 20 cal bike mezi koly.

Radost 🙂 .

O objímání.
Nikdy jsem to nedělala. Nedotýkala se druhých lidí. Doma se to moc nenosilo, nebylo mi to vlastní, měla jsem strach k sobě někoho tak blízko pustit.
Tolik se toho za poslední rok změnilo. Dneska se objímám denně.
S Tomíkem pro bezpečí, lásku a útěchu, protože do jeho medvědí náruče se schovám celá.
S maminkou pro společnou radost i slzy a znovunalezenou blízkost.
S Kájou pro porozumění a sdílení a protože ona je objímací člověk a tyhle věci mě učí.
S Davidem pro víc než kamarádství a oporu, protože naše záda toho unesou moc.
A s dalšími, se kterými je mi hezky a už se nebojím je nechat přijít tak blízko.
Jestli vám to taky nejde a chcete to změnit, aspoň to zkoušejte. Vždycky se toho druhého zeptejte, jestli smíte. A pak už se řiďte jen tím pocitem uvnitř.

Ve čtvrtek ráno jsem zas měla na starost mindfulness sezení pro “děti” (teenage-děti) na psychiatrii.
Povídali jsme si o všímavosti, cvičili soustředění na dech a pak jsem je poprosila, jestli by nechtěl někdo z nich třeba ještě chvíli zůstat a poslechnout si, co budu povídat v neděli na TEDxu.
Protože jsem nervák a holky, co mě tam chystají, mě ukecaly, že to ještě musím říct někde před víc lidma😬.
Čekala jsem že se většina odšourá z učebny.
Ale nikdo se nezvedl.
Tak jsem se postavila a povídala a doufala, že nevejde nikdo z lékařů, aby se mi ty rozklepané nohy třeba nepodlomily.
A oni pak tleskali. A ptali se mě, jestli to pak někde bude ke shlédnutí a jak to na té konferenci funguje a kdo tam bude ještě a tak.
Hrozně moc díky za tu o kus větší jistotu, že to zvládnu a vůbec za všecko, dojatá slabý slovo❤.

Na cestování s Příběhy bláznovství už není zdaleka tolik prostoru jako dřív, tak v poslední době nejčastěji vyrazí bez nás po vlastní ose. Ale doprovodit výstavu na SŠ do Třebíče a přihodit studentům ještě povídání třeba o duševní hygieně, pomoci v nouzi, úskalí sociálních sítí a miniworkshop mindfulness k tomu – to byla nabídka, co se nešla odmítnout 🙂 .

Pátek, Bratislava, den první. Snídaňový rozhovor pro Denník N, pak pracovně-čtecí dopoledne, odpo generálka na hotelu s mojí koučkou a dalšími z TEDx týmu.
Sedět v kavárně s knihkupectvím, kde na vás koukají tisíce voňavých svazků, není vůbec easy. Ale žádnou knížku si nekoupit jsem vydržela celých devadesát minut.

Do slovenského hlavního města jsme nevyrazili bez přípravy, ale vybavení spoustu tipů od místních co vidět a kde zahnat hlad.
A toto teda. Wow.
Salmon bowl s avokádem a wakame z Bamboo na SNP. Ještě jednou, prosím. A znova. A s sebou.
Výhled z šestého patra už byl jen bonus navíc.

A to je pro dnešek všechno, my frčíme směr Slovenské národní divadlo a kolem třetí odpoledne na stage TEDx Bratislava. Kdo chcete, tak koukejte živě na tedxbratislava.sk, kdo nechcete, tak prosím jen držte pěstičky 🙂 .

Napsat komentář