Náš Instaživot LVII.

Tento týden jsme si zavzpomínali na naši běžeckou historii, oslavili Velikonoce (Tom čokoládou a mazancem, Zuz spíš vajíčky, ale aby jí to nebylo líto, tak na zadek dostala řádně), užívali si jarního sluníčka a hlavně společně stráveného času.

Zuz

IMG_9144

Musela jsem Dashku ještě před snídaní kopat z pelechu (nechápu, kvůli komu toho psa venčíme, když by se radši válel na gauči), ale slunko vycházející nad obzorem a nikde ani noha, kromě našich šesti… To byla prostě nádhera. :).

IMG_9162

Flank steak na oběd, no neodmítnu!!

IMG_9306

Velikonoční ráno, stejně jako teď každé, se neslo ve znamení vajíček. Aby taky ne, když Tomíkovic slepičky jedou jak mašiny a snášejí deset denně 😀

IMG_9492

Opravdu jsem měla v plánu jít na tu přednášku z Tělovýchovného lékařství… ale když vás muž vašeho srdce pozve na procházku městem, krabičkový oběd na sluníčku (food art hrkáním v tašce dost utrpěl) a výbornou kávu, jde sportovní antropologie stranou…

IMG_9577

Timehop je zábavná aplikace, každý den mi připomene staré fotky a zážitky (některým se směju, své 7 let staré statusy z FB se snažím ignorovat). Mimo jiné je příjemné sledovat, že ta pravidelná dřina má i nějaký vizuální výsledek!

Tom

IMG_2881

Cpát se mazancem celý týden by mi nevadilo (nakonec je i macro friendly), ale ve středu došel a na scénu nastoupila banánová kaše s čokoládou. Jestli vám můžu dát jednu radu, tak si na ni nikdy nedávejte mléčnou čokošku. Není špatná, ale s hořkou posunete celou snídani zas o level výš :).

IMG_2880

Crossfit, běhání a vlastně jakýkoli sport je o hodinách, které strávíte tréninkem. Ale občas ten fyzický nestačí a posadí vás na zadek hlava. Přesně to se stalo i mně v úterý. Začalo to špatnými výkony s chabým soustředěním na vzpírání. Pokračování přišlo na cestě domů, kdy to po kilometru tak bolelo, že bych se raději schoulil do klubíčka a spal někde ve křoví. 

IMG_2901

Bylo načase přestat chodit do kaváren jen na dortíky (i kdýýýž 😀) a téměř v 25 letech objevit kouzlo kávy. S aciditou a dalšími parametry zatím kámoš nejsem, a tak se rozhoduji spíše podle lépe znějícího názvu země původu :).

 

Co vy a kafe? Řadíte se k táboru Zuz (léta pěstovaná závislost na kofeinu 😀) nebo jako Tom jste kávou málem nepolíbeni?
Stejně tak budeme rádi za tipy na oblíbenou (i mimobrněnskou!) kavárnu – u nás boduje Coffee Fusion, V Melounovém cukru, Skog, Café Placzek a pražský Můj šálek 🙂

9 Comment

 1. Zuzana Salvetová says: Odpovědět

  Tábor kafe 😀 A dovolim si nesouhlasit, do kase je nejlepsi kinder (ne)cokolada! 😛

  1. Tom says: Odpovědět

   S tou popravdě nemám zkušenost, moc ji doma nemíváme. Píšu na seznámek!

 2. Anonym says: Odpovědět

  Kafe <3 takze za brno jeste caffe mitte, caffe del sagio a kafec <3 v KM jinam nez do velo cafe nechodim 😀

  1. Tom says: Odpovědět

   Díky, ozkoušíme 🙂

 3. Já si s tou mléčnou čokoškou taky dovolím nesouhlasit! Zrovna včera jsem v kaši utopila kus mléčnýho velikonočního Lindt zajíčka a byl z toho dokonalý gurmánský orgasmus! 😀
  Vaše běžecká minulost mě docela zajímá – nechcete o ní někdy udělat samostatný článek? 🙂

  1. Tom says: Odpovědět

   Třeba se k tomu jednou dostanu, až zase začnu trochu víc běhat. Pár slov o běhání a začátcích je v tomto článku. Lindtka je něco jiného, s ní se obyčejná mléčná nemůže srovnávat :).

 4. Terka says: Odpovědět

  V Praze určitě kavárna Místo a nebo Ema. Nebo taky Trafika, ale pokud nechcete smrdět jak z hospody, tak na zahrádku až bude teplo 🙂 Nevím, kolik si na mazanec dáváš másla ty, ale s mojí vrstvou teda není macrofriendly ani náhodou 😀 A s čokoládou v kaši souhlasím!

  1. Tom says: Odpovědět

   Díky za tipy! Ema nás láká vždy, když kolem ní pospícháme na Florenc, ale jednou se do ní doufám podíváme :). Místo mám ozkoušené a je super!

 5. Anonym says: Odpovědět

  V Brně doporučuji The Cat cafe nebo CAFÉ Momenta , v Praze jsem si zamilovala Mama coffee a nejúžasnější kavárna je Café La Fée v Olomouci 🙂

Napsat komentář