Náš Instaživot LXIX.

Všechno musí být v rovnováze. V dnešním Instaživotě inspirace na zdravé vaření vyvážená čokoprasárničkou, stejně jako čas strávený v potu a slzách na tréninzích, za který se pak odměňujeme sladkým prázdninovým nicneděláním. Teda… když si na to najdem chvilku :D.

Zuz

Processed with MOLDIV

Možná už nejsem takový crossfit tragéd! A možná mi prostě jen sedlo WODko, protože který kultík by si rád nezabenchoval.
K tomu Grace (30x clean&jerk) s 35kg za 3:29 a vroucně doufám, že to čte nekterý z mých učitelů tělocviku, protože že já někdy vylezu na lano (a opakovaně!) za mých školních let nedoufali ani v nitru duše.

IMG_5984

Palačinkýý. V Brně jenom na otočku, lednice prázdná a ingredience improvizované. Kdo by čekal, že taková čuňárna, jako mražené a následně rozvařené borůvky nadělají tolik parády.

13501968_484782701707341_7143311537065741927_n

S Vendy se skvěle doplňujeme, ona blond, já bruneta, ona má svaly, já skoro :D. Na společném tréninku s Jirkou Tkadlčíkem jsme si spolu zabenchovaly a konečně padla i dosud nedostižná šedesátikilová meta. Obklopená velikými strongmany, kteří z plna hrdla povzbuzovali, jsem měla strach to nedat.

IMG_6153

Dashka v bílé tmě. Nedá se říct, že by se jí o půl šesté chtělo, ale buď tehdy, nebo nikdy, protože vizita na Chirdě na venčení nepočká.

IMG_6155

Po praxi sraz u Toma na společné vaření a kuřecí s pálivou arašídovou omáčkou podle receptu od Sie z The Diet kitchen jsme rozhodně nekuchtili naposledy.
Na jednu porci téhle úžasnosti: kuřecí prso na nudličky orestujeme s půlkou cibule a stroužkem česneku, v misce smícháme lžičku srirachy, 30g arašídového másla, lžíci sójovky, lžičku cukru a cca 60ml vody. K tomu rýžové nudle a ořechovo-pikantní oběd, ještě k tomu za pár minut, je na světě :).

Processed with MOLDIV

Občas mám i nějaká ramena a někdy ani ne.
Jsem zvědavá, jestli si někdy zvyknu nosit kraťasy, aniž bych měla pocit nečekaně nahých nohou. Pro 50% slevu se ale přemůžu.

IMG_6197

Den na ortopedické ambulanci byl super (když mě nechali tahat vodu z kolena, dítě na pouti by nebylo víc nadšené), ale domů jsem došla hlady poloslepá. Vepřová panenka na rozmarýnu, cuketa a nové brambory, protože nic lepšího momentálně neexistuje <3.
46B 61S 15T.

Processed with MOLDIV

Když máš ráno před praxí neprobuzený obličej, ale pořád vypadáš o třídu líp než snídaně z krabičky :D.

 

Tom

IMG_4934

Doufat, že zvládnu snídani při 10k kcal challenge bez 10 koblížků a litru mlíka s kakaem, se zdá být reálná. A tímto vám představuji svůj první chod: nutellové hvězdičky z listového těsta – větší hodnotovou prasárnu než kdejakou krabici plnou donutů :D.

P.S. ale na kakajó si sáhnout stejně nenechám!

IMG_5252

Po pěti dnech bez zátěže zpátky v běžeckých keckách. Pozdravit se s kámošema, proběhnout krásnou Podzámeckou zahradu a honem zase domů, než začne být vedro.

IMG_5235

Doplnění energie po pořádném výkonu, fanouškovském :D. V Brně vyrůstá gastro podniků jako hub po dešti a my testování zahájili v nové burgrárně (Best Burger Kitchen). Naše poznatky? Chce to si dobře vybrat. Já vyzkoušel bacon a pochutnal si, ale Zuzčin mexický nebyl skoro dochucený.

IMG_5278

Po dnu pauzy stejná trasa, rychlejší tempo a já můžu konečně říct, že vidím změnu k lepšímu. Po doběhnutí nikde nic nepíchá a nebolí, jen mírný tah, který po protáhnutí zmizel. Jeeej, volejte hurá a tři dny se radujte :).

IMG_5253

Kaše kaše a zase kaše. Domácí jahody, mandle, vločky s trochou mléka a máte na stole boží snídani.

 

6 Comment

 1. Anonym says: Odpovědět

  Ahoj Zuzi:) Počítáš si každé jídlo, které si děláš, nebo jen „odhaduješ“? Zdá se mintrochu únavané, neustále počítat:) Ale asi je to jen o zvyku:)
  A mohla bych se zeptat, jak si nejčastěji děláš cuketovou kaši?:)

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj! Něco počítám, něco odhaduju, únavné mi to nepřijde, když v tom umíš chodit, tak je to pár minut denně :).
   Cuketu nastrouhám do hrnce s vločkami, vodou, mlékem a skořicí, povařím a do odstavené kaše vmíchám vajíčko 🙂

 2. Anonym says: Odpovědět

  Ahoj Zuzko, zřejmě si mě nepamatuješ, ale před pár měsící jsem ti jeden medický článek komentovala, že medicína je muj sen, který se mi dnes splnil 🙂 Nějaký článek na téma prvního roku na medicíně nechystáš, případně mohla bych se poptat na nějaké rady?? 🙂 🙂

  1. Zuz says: Odpovědět

   Tak to moc gratuluju!! Kam nastupuješ? 🙂
   Článek asi ne, protože už je to přece jen 4 roky, a určitě by líp poradili jiní, co to mají v živé paměti a stejně tak se to bude lišit fakulta od fakulty…
   Snad jen fakt učit se průběžně a prostě makat na 100% a ještě kousek víc. Byla jsem po gymplu připravená na lecco ale medicína je prostě jiný level. Dát se dohromady se spolužáky (vykašlat se na nějakou rivalitu, i když takoví blbci se taky určitě najdou), protože si můžete navzájem moc pomoct, minimálně se psychicky podržet. Anatomii číst ve volných chvilkách každý den a opakovaně, šrocení na poslední chvíli před seminářem (aspoň pro mě) dlouhodobě nefunguje.
   Ale hlavně a především NEZBLBNOUT. Nevzdat se koníčků a přátel na úkor medicíny. Stejně tak to platí pro cvičení, pokud se mu věnuješ. Hodinu denně si najde každý (i medik!) a naopak tím čas získáš, protože budeš daleko víc v klidu a v pohodě. Nenechat se sežrat stresem. Strašně moc lidí vyletí jen kvůli němu.
   Držím palce. Je to záhul, hlavně ten začátek. Ale jde to zvládnout 🙂

 3. Baruška says: Odpovědět

  Ahoj Zuzi, Vaše fotky jsou zase skvělé. Nejvíc se mi líbí ty rýžové nudle s arašídovou omáčkou a kuřecím masem. Můžu se zeptat, jaké rýžové nudle a kde kupuješ? Máš už ty předvařené nebo obyčejné, které musíš uvařit? Děkuju 🙂

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ehm, rýžové nudle jsem kupovala poprvé v životě a vzala prostě to nejmenší balení, abychom ho snědli :D. Ale byly to nepředvařené a dobré :).

Napsat komentář