Náš Instaživot LXXXIV.

Tento týden v nadstandardním vydání, zejména proto, že Zuz má za sebou dojmy nabitý týden a potřebovala se vykecat. Začneme ale Tomíkovými talíři, ať vám trochu uděláme chutě :).

Tom

img_7319

Nedělní společná chvilka po ránu. A vlastně první den od začátku semestru, kdy jsme si udělali čas jen na sebe a v klidu se spolu nasnídali, probrali EVLS a mohli se vrátit na chvíli zase do postele a nic nedělat :).

img_7324

I když rýže vládne našim (hlavně mému) životu, ale najde se místo i na těstoviny. Ale tentokrát bezmasé, s rajčaty, česnekem a sýrem, občas víc ani ke štěstí nepotřebuji :).

img_7404

Káva a k tomu si můžete udělat vlastní vafli. Přesně něco pro nás! Nedá se sice říct, že by vyhrála soutěž krásy, spíš naopak – byla to roztomilá zrůdička, ale chutnala dokonale, takže jsme jí to po prvním soustu odpustili.

Zuz

img_4761

Dobrodružství na kulturistických závodech + fitness expu EVLS Prague Pro & Amateur začalo už ve čtvrtek odpoledne cestováním, posledními nákupy a stavěním stánku, který jsme slavnostně dokončili chvíli před půlnocí. Se spoluhosteskou Market jsme stvořily toto IKEA veledílo a nebudu lhát, byly jsme na sebe náležitě pyšné.

Processed with MOLDIV

Třetí snídaňový talíř hotelových švédských stolů, byla jsem rozhodnutá zásobit se energií a zvládnout pátek na expu svěží a plná sil.
To se bohužel nepovedlo a už po prvních 8h prodávání, prezentace, setkávání se s lidmi a focení jsem začala vypadat jako zombík a okénko s čerstvě mletou kávou navštěvovala ve stále kratších intervalech.

 

img_4816

Kompletní Smartlabs osazenstvo – když mi kluci nabídli, jestli se k nim nechci přidat a udělat si zadarmo výlet do Prahy s brigádou k tomu, neměla jsem přehnaná očekávání, ale těsila se moc. Bylo na co – tahle grupa brněnských pankáčů s velmi nekorektním humorem byl jeden z důvodů, proč na celý víkend budu vzpomínat ještě hodně dlouho!

img_4855

A tohle je důvod další. Nabídka předávat ceny v některé z mužských kategorií se neodmítá a náhoda tomu chtěla, že jsem medaili na krk pověsila zrovna Pavlu Beranovi, který se nakonec stal absolutním vítězem s profi kartou k tomu.
V backstagi jsme se pro změnu potkali s Kevinem Levronem, profi kultíky, ale i starými známými, kteří startovali (zatím B-)) v amatérech – třeba Adél Storzerovou a Milanem Obořilem.

img_4923

Bez kaše není Instaživot, to je jasné. Ten brčálový kydanec ladící s miskou je máslo z dýňových semínek, co jsem úspěšně propašovala letištní kontrolou londýnského letiště a chutná mega.

Processed with MOLDIV

Stáž z Gynekologie a porodnictví – zatím ta nejlepší. Byla jsem u porodu, u císaře, spousty gynekologických vyšetření a operací, obor mě nadchl a nejsem zdaleka jediná.
Jen tak mimochodem, fotka vzbudila na Instagramu nečekané vášně některých matek znechucených a k smrti pohoršených simulací porodu za pomocí forcepsu, tedy porodnických kleští („Co to dnes ty mediky učí?!“). Ráda bych dodala, že se jedná se o metodu nepatřící k fyziologickému, normálně běžícímu porodu, ale u porodu patologického to může být jeden z mála způsobů jak akutně zachránit život a zdraví miminka i maminky.
Lékaři dnes neužívají středověkých metod. Naopak máme to štěstí žít v zemi s jednou s nejnižších novorozeneckých úmrtností a nejlepších úrovní péče obecně na světě. A ne vždy si toho vážíme.
Takže tak. Nějak jsem měla potřebu to napsat.
(A nemám v plánu podporovat případné divoké diskuze pod článkem na téma alternativních porodů. Už prostě ne. Stačilo.)

img_4949

Týden kávy v Brně a Upečte si vlastní wafli v Kafecu!
Tak teda jo!

img_5023

Náš (téměř kompletní) gynekologický tým. Prokousáváme se dokumentací, asistujeme na operacích, snažíme se nepřekážet na sále a hltáme vědomosti.
Vždycky jsem chtěla nosit na hlavě zelenou síťovku.

9 Comment

 1. Vase clanky jsou moji oblibenou formou relaxu. vzdy si rada neco poctu a miluju Zuzciny trefne a vystizne komentare k nekonecnym (nekdy vtipnym, nekdy k placi) diskuzim. 🙂

  1. Zuz says: Odpovědět

   Nedá se říct nic jiného než Díky – je příjemné slyšet, že jsme na jedné lodi 🙂

 2. Romča says: Odpovědět

  Nedělní ranní kaše…co je prosím to červené ve vzdálenější misce? Napadají mě jen rajčata, ale to se mi nějak nezdá 🙂 Budu se muset podívat po másle z dýňových semínek, zelené jídlo mám ráda 😉

  1. Zuz says: Odpovědět

   Kaktus! Tedy plod opuncie, nebo jak se to jmenuje… Koupili jsme ze srandy na zkoušku, ale na zadek jsme si z něj nesedli.

 3. Ina says: Odpovědět

  Je vůbec smutné, že musíš ženským vysvětlovat, jak to s forcepsem je. Ty ženy už jsou asi tak zblblé články o co nejpřirozenějším porodu (ideálně doma), že se okamžitě chytnou nejhorších úvah o lékařích vyplývající z fotky, aniž si o tom něco zjistí 🙁

  1. Zuz says: Odpovědět

   Právě, je to citlivé téma a svádí k jednoduchým soudům. Články v oboru nepříliš vzdělaných autorů tomu určitě nepřispívají. Komfort a soukromí rodičky jsou samozřejmě důležité, ale pokud se stane neštěstí a jde do tuhého, nesmí stát před zdravím miminka.

 4. Lucka says: Odpovědět

  Super clanek jako vzdy!A lesan a biomatek si nevsimej Zuz;-)

 5. Lucka says: Odpovědět

  Super clanek jako vzdy!A lesan a biomatek si nevsimej Zuz;-)

  1. Zuz says: Odpovědět

   Děkuju! Ráda budu věcně diskutovat s kýmkoli… jen musí být přístupný dialogu 🙂

Napsat komentář