Náš Instaživot XCIII.

Smutný pes ve vánočním oblečku (a nejen on) se vrací na scénu, my zakládáme nové tradice a taky se od kardia přesunujem zas víc k těžkému železu. A jestli nám to svědčí, na to už mrkněte sami :).

Zuz

img_8482

Dashka dostala k pytli granulí vánoční šáteček jako bonus, tak jsme ho hned v sobotu v 7 ráno museli jít vyvětrat.
Teda to jsem řekla já. Ona by se vydržela válet do 11 a ani by jí to nebylo hloupé.

img_8561

Když si po tréninku rozpustíš účes tvaru ananasu a nestačíš se divit. #vlasyVlasyVšude
Bench, dřep a rumunské mrtvé tahy. Váhy oproti minulému týdnu zas o trochu výš, ale činka mi přišla lehučká. Za podaný výkon bych ráda poděkovala kávě a babiččiným perníčkům.

img_8501

A babička zářila dál, letos Mikulášskou nadílku s dědou zvládli na jedničku. Očividně mě znají fakt dobře :).

img_8715

Nový adventní hrníček od Tomíkovy maminky a nová rýma od bráchy (a tím pádem ranní dávka Coldrexu v hrnku druhém).

img_8827

Úterý byl další rozutíkaný den – dopoledne na Klinice plastické a estetické chirurgie mezi prsama, ufiknutýma prstama a zbrusu novými penisy, pak na skok domů rozmrznout a poobědvat (sláva trhanému kuřeti navařenému na 3 dny dopředu) a zase rychle do kampusu na německý test kvůli případné letní stáži.

img_8834

Před školou nám postavili Starbucks.
Tohle si o něm myslím.

img_8919

Rýmečka mi možná tento týden komplikovala každodenní (a každonoční 🙁) život, ale na síle se nijak neprojevila. Středeční bench press s pauzou, mrtvý tah i shyby lítaly jak nic a beztak svou roli sehrála i vánoční tréninková výbava.

Tom

Několik týdnů zpátky jsme se po tréninku stavili vyjíst (jak kobylky 😀) čerstvě upečený cheesecake k našemu slovenskému parťákovi Palimu a padl nápad se střídat mezi náma chlapama z crossfitu v pečení co týden. Minulou neděli jsem si střihl svoji oblíbenou kladdkaku a tuto to Jirka zabil touhle nepečenou verzí čízkého dortu. Za mne zatím favoritem tohoto kola. Za pár dní ukáže svůj kuchařský um i trenér, tak zjistíme, jestli mu jde kromě crossfitového gymu umí řádit i u trouby :).

Poslední dobou mám lekcí crossfitu stejné množství jako vzpírání, takže si asi dovedete představit, jakou radost mi udělal dárek od Zuz, který obsahoval osobní trénink s jednou z nejlepších vzpěraček u nás, Julií Švecovou.

Během 2h nám ukázala všechno podstatné u trhu i nadhozu, snažila se odstranit chyby v provedení cviků a občas i chválila :).

Malá oslava fungujícího modelu simulace povodně v diplomce kaší s banánem, lesním ovocem a vánočním máslem, která nezklamala (nasytila by totiž i středně velkého poníka) a ještě ke všemu nakopla do celého dne plného sezení v křesle se skripty, mastnou vlnkou na čele a dekou kolem sebe – „burrito style“.

7 Comment

 1. Dashka má nádhernej šáteček 😀

  1. Zuz says: Odpovědět

   To teda! 🙂

 2. Marťa says: Odpovědět

  Ahoj Zuzi, zajímalo by mé ze zvědavosti jaka dodržujes makra 🙂 díky za odpověď M

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj, makra nerada „sdílím“, protože se těmi čísly pak některé holky mají tendencí inspirovat i když je energetický příjem a jeho rozložení krajně individuální věc. Nedokážu si představit, k čemu by tahle informace byla někomu dobrá 🙂

 3. Lu says: Odpovědět

  Ahoj Zuzi,
  nedávno ses někde ptala, o jaký článek by byl zájem. Docela by mě zajímaly nějaké tipy ohledně proteinů, podle čeho a na co se zaměřit při výběru, ať neplatím jen za značku a pěknou krabici. Už jsem nějaká doporučení četla, ale v tom množství informací se ztrácím.
  Každopádně se budu těšit na jakýkoliv článek, vaše instapříspěvky se prohlíží krásně, ale už se těším i na něco víc povídacího 🙂

  1. Zuz says: Odpovědět

   Ahoj 🙂 S proteiny je to těžké, člověk těžko vidí „za oponu“, aby věděl, která značka usiluje o kvalitu a která jede jen na cenu a odebírá syrovátku z těch nejlevnější a nejméně kvalitních zdrojů. Obecně bych ale volila syrovátkový (ne sóju nebo třeba hovězí – to bývá hlavně nevstřebatelný kolagen, ne různé rostlinné…), většinou izolát (ale ani koncentrát není vyloženě špatně; hydrolyzát se rychleji vstřebává, ale to jsou detaily, které normálního člověka nemusí zajímat).
   Pak samozřejmě chuť, aby to bylo k pití :D.
   Já osobně můžu co do kvality doporučit Smartlabs, protože se s klukama znám a vím, že očůrávat lidi není jejich cesta. Myslí, že dobrý je i Scitec nebo Cellucor. A sama bych si nekoupila určitě Nutrend nebo Extrifit.

   Jinak nejsi jediná, kdo by zas chtěl něco víc povídacího, já taky a moc :). Bohužel teď fakt 90% našeho času s Tomíkem trávíme učením. Ale jeden už rozepsaný mám, tak snad bude kapacita v mozku a i vyjde 😀

 4. Lu says: Odpovědět

  Jé moc děkuju za vyčerpávající odpověď, určitě pomohla se trošku víc zorientovat. Ještě jsem si trošku něco načetla, a protože Smartlabs i Cellucor už jsem měla (a byla spokojená), zkusila jsem tentokrát objednat pro změnu ten Scitec, kokos/čokoláda, tak jsem zvědavá 🙂 Je to směs koncentrátu a izolátu, nevím přesně, jestli to je nějaká výhoda/nevýhoda, ale i na základě recenzí jsem to chtěla zkusit.
  Jinak vidím, že dneska přibyl i kecací článek, hned jdu na něj 😀 S tím časem je mi to jasný 🙂

Napsat komentář