Náš Instaživot XX.

Tento týden byl veskrze cestovací – skoro po roce jsme opět navštívili naše přátele v Londýně a užili si s nimi chvíle zaslouženého volna :).

Tom

IMG_7189Páteční pivo a pizza mezi se skupinkou lidí z celého světa na střeše jednoho z výškových domů v centru Londýna. Pokaždé, když tam jsem, vidím, co všechno se skrývá za usilovnou prací spojenou s ohromným talentem a žene mě to dál!

IMG_2565Výšlap na Beachy Head jsme si všichni maximálně užili. Jít polovinu cesty v dešti a druhou půlku přímo v mraku je paráda. Zuz pajdala s kotníkem, já jen v kraťasech a košili s pláštěnkou, protože jsem si blbec nechal v Česku všechno teplé oblečení (protože v Anglii neprší, že! :D).

A Honza to měl na háku, za celou dobu nevytáhl ani nepromokavou bundu.

IMG_7432Nějaké ty svaly, ty tady už dlouho nebyly :D. Původně jsem si zkoušel tílko z nové kolekce Nike, které mi tak strašně slušelo, ale to obrovské zrcadlo mi nedalo (zase se ozvalo mé holčičí já :D).

IMG_7478S velkým Téčkem v Natural History Museum. Vidíte to nadšení v očích? To mám v každém muzeu, kde se něco hýbe, točí nebo si s tím můžu hrát.

IMG_7588Jedna letadlová, cestou zpátky začala Zuz trpět. Pomalu přecházím ze stádia strachu a utlumení do nadšení, které ji lezlo krkem. Nejspokojenější je, když spím… (Našeho spolucestujícího, prosím, ignorujte. na selfíčka moc nebyl).

IMG_7667Na bytě už nebylo co sníst (teda krom rýže, té mám pořád dost), tak jsem vyrazil nakoupit a cestou se stavil vyzkoušet nový podnik v centru – Castellana. Italské bistro, kde si můžete vychutnat jídlo uvnitř i na zahrádce a vybere si opravdu každý.
Pokud vám něco moc zachutná, máte možnost si s sebou domů odnést některé suroviny :). Za mě palec nahoru, nejen za pizzu.

IMG_7860Po týdnu honosného stolování v Londýně přišel čas i na dřinu. Konečně zpátky doma v NewParku, kam budu chodit 3-4 dny v týdnu a zbytek dní dojíždět do Zlína, protože druhou práci mám v Kroměříži.
A na fotce je taky vidět jedna z hlavních odměn za státnice, dovezl jsem si jedny z prvních Nano 5.0 do ČR. Určitě o nich napíšu/natočím recenzi.

Zuz

IMG_2205Návštěva londýnského Google se neobešla bez selfiečka, protože kde jinde mají záchody celé ve dřevě :D.
Visačku „Guest“ se mi podařilo neztratit, tak jsem nevzbudila pozdvižení jako loni.

FullSizeRender (33)V neděli ráno jsme nasedli na vlak a vyrazili k moři!
Koupačka se ale opravdu nekonala. Skály v Eastbourne bičoval vítr a déšť a 6km cesta zakončená stoupáním na mys Beachy Head byl s mým vymknutým kotníkem zážitek, na který jen tak nezapomenu.

IMG_2338Při našem každoročním cestování po evropských městech se hromadné dopravě vyhýbáme. Místo jízdenek si vždycky radši koupíme jídlo :D.
O městských kolech už jsme se zmínili v našem prvním článku o Londýně a znovu je můžeme jenom doporučit – nabídnou úplně jiný pohled na město.

IMG_2434Doufala jsem, že sprintováním k odletové bráně na Stanstedu blikající „Last call!“ cestovací dobrodružství skončilo, ale chyba lávky.
V úterý ráno při cestě z Brna mě zradilo načasování a s pajdavou nohou jsem nedoběhla šalinu. Další dorazila na nádraží 2 min po odjezdu mého zarezervovaného autobusu. Nenaděláš nic, pojedu tedy vlakem. Vlakem, který z duše nenávidím.
Chvíli po nástupu do ošuntělého kupé slečna naproti mě suše poznamenala, že jedeme opačným směrem…
Ještě, že jsem měla tak dobrou snídani! 😀

IMG_2543Všude dobře, doma taky a ve fitku obzvlášť.
Namožený kotník mě při tréninku nohou překvapivě nijak netrápil, jak budu ale zítra chodit, když mi k tomu ještě vypoví službu hamstringy a zadek, to je otázka :D.

IMG_2608A aby dnes nebylo málo instajídla, doženeme ho receptem – po venčení jsme povečeřely lehký těstovinový salát „Co dům dal“:
Půl balení Šmakoun Štíhlých nudlí
Malá okurka, hrst cherry rajčat, bílá paprika
3 sušená rajčata v oleji
Citrónový tymián

Na zálivku:
100g bílého jogurtu, lžíce citrónové šťávy, lžička olivového oleje, sůl a pepř.

21g bílkovin, 40g sacharidů, 15g tuku a spokojená Zuzanka O:-).

Taky milujete Londýn? Nebo je jiné evropské město vaším favoritem?

Napsat komentář