Náš Instaživot XXI.

Tento týden jsme pro změnu strávili s Tomíkem skoro celý v Brně, většinou prací a bylo nám fajn.
Nechyběla nějaká ta kultura, velká spousta barevného jídla a poctivě oddřené (a propocené) tréninky 🙂

Zuz

Pondělní ráno ve znamení těžkých a ještě těžších dotahů od kolen a čokokaše s mandlemi a jahodami.
Knížku Elisabeth is missing od Emmy Healey jsem si dovezla z Londýna a přečetla skoro jedním dechem. V ČR zatím dostupná není, ale vřele doporučuju, je napínavá, občas až tíživá a nechala mě dlouho přemýšlet.
Velkému máslovému testu samozřejmě předcházely důkladné přípravy, aneb krabice vyskládat na stůl, blok a tužka na zápisy chuťových a dalších vjemů a spousta lžiček.
Inu těžký život bloggera.

Tentokrát jsem si domácí vaření vzala na starost já a připravila sobě a mamince oběd z čerstvých těstovin s kuřecím, sugem, česnekem a citronovým tymiánem.
Prostřela stůl na zahradě a vzápětí se utíkala skrýt před řvoucím kombajnem vířícím oblaka prachu široko daleko. Tak třeba příště.

Ráno bez kaše není ráno! Občas ale jsem ochotná ji vyměnit… třeba za naprosto luxusní lívanečky s karamelizovaným banánem a arašídovým máslem s belgickou čokoládou od Šufánka (!!).
Pracovní pauza a svačina na schlazení – poprvé jsem zkusila müsli z Janovy pece „Ze sadu“ a pro závisláka na skořici, jako jsem já, je to ráj. S tvarohem a rybízem od Tomovy maminky výbornost.

Vstávání na crossfit v 6 ráno šlo ztuha, ale stálo to za to. Hodně jsem se zlepšila na snatchích (z totálního tragéda nadějným nešikou), už bolavé nohy rozehřála asi 100 dřepy v různých variacích, zaprasila magnézkem kettlebelly i sebe a vůbec to byl super start do nového dne :).

Tom

Před kinem (Inside out – po dlouhé době hodně luxusní animák) byl čas otestovat poměrně krátkou dobu nově otevřený Burger Inn. Otevřeli ho kluci, kteří už nechtěli dělat v kancelářích, a povedlo se. Zatím mají na výběr ze 3 burgerů a 2 salátů.
Ceny jsou na Brno trochu vyšší, ale pokud doladí pár nedostatků, tak v tom nebude problém (po jídle se zeptali, jak mi chutnalo a mluvili jsme o tom, co mi nevyhovovalo nebo proč to tak bylo).
Pokud máte podobné jídlo rádi, neváhejte. Možná tady máme nového krále brněnských burger barů! 🙂


Fotka z Letních shakespearovských slavností, letos jsme vyrazili na Romea a Julii v hlavních rolích s Janem Sklenářem s Terezou Voříškovou a bylo to boží.

Jak říká Zuzka, kontrola svalů :D. Stále tam jsou, ale je to bída, protože teď chodím 2 – 3x týdně a moc spokojený nejsem. Doufal jsem, že se přes prázdniny pořádně pohnu, ale moc to nevypadá.
Jíídlo, tentokrát zkoušíme Suzie’s, italskou kuchyni a je hodně dobrá (i když prezentace na talíři mi moc nesedla). Kuřecí steak v parmezánu s pecorinem a bramborovo-hráškové pyré + salát s ořechy a zelenina. Ještě se tam musím zastavit na pizzu, protože jsem slintal nad každou, která mířila jinam než na náš stůl :D.

Narazili jste v poslední době také na nějaký nový zajímavý podnik? Budeme rádi za tipy!
A jak zvládáte cvičení v tomhle počasí?

Napsat komentář