Ozkoušeno v NYC

Cílem našeho výletu na závěr prázdnin bylo nejen vidět Ameriku, ale samozřejmě ji taky ochutnat, že. Památky a známé ulice jsme obcházeli s nadšením, ale každou chvíli jsme i zapluli do nějakého supermarketu, drugstoru nebo GNC (čti „Vitaland“ 😀) a obdivovali zdravé i prasácké dobroty.

Arctic zero salted caramel

Legendami opředená zmrzlina, na kterou američtí dietáři nedají dopustit.  Výživové hodnoty jako z jiného světa, ale jak chutná?
Na doporučení jsem se vyhnula těm ovocným, obešla Cappuccino a Purely chocolate (na čokoládové příchutě mám příliš vysoké nároky) a vyhrál to Salted caramel.
Marně budete hledat typickou plnou smetanovou chuť – kdo by to čekal, když je Arctic zero bez tuku – je to spíš sladký krémový sorbet. Určitě ne přeslazený (narozdíl od skoro čehokoli v USA), takže za to palec hore.
Celý 120g kelímek má 6g bílkovin, 14g sacharidů, 0g tuku a kromě vody je hlavní ingrediencí syrovátkový protein. Kdyby mi ji někdo nabídl v dietě, tak mu utrhnu ruce. (A dnes si radši dám tu full fat full sugar smetanovou Ben&Jerry’s 😀)
Jen ta pixla je fakt veliká a protože mrazák nebyl po ruce, snědla jsem ji na posezení a málem mi zmrzla hlava.

Muscle pharm combat crunch bar

Tahle tyčka je, jak jsem zjistila, k dostání i u nás. Neva.
Jako odpolední sváča při celodenním šlapání po městě je proteinová tyčinka ideální, navíc byla možnost ozkoušet zase něco nového. Chocolate peanut butter cup chutnala jako snickerska… jen lepší. 6 hvězdiček z 5.
Skořicová Cinnamon twist byla hodně sladká, ale rozdělili jsme si ji s Tomem (asi jako všechno – víc toho pak ochutnáš 😀) jako dezertík po obědě a supr.

Quest protein chips

Něco vám o Tomovi prozradím – je to exzávislák na brambůrcích. Než se stal crossfitovým bojovníkem, nadšeným běžcem a konzumentem rýže a vloček ve velkém, trápil se s postavou Míši Kuličky a nadměrnou spotřebou smažených bramborových plátků z pytlíku.
Tomu je samozřejmě dávno konec, ale představa užít si zase ten šustivý sáček radosti bez enormní konzumace palmového tuku a lžíce soli mu zažíhala jiskřičky v očích.
Cheddar & Sour cream jsou křupavé, jemně ochucené plátky, za mě neurazí-nenadchne (Toma samozřejmě nadchlo). BBQ byly ale daleko vyraznější a oba je hodnotíme velmi pozitivně.
Celkově jsou Quest chips skoro k nerozeznání od chipsů klasických (teda nestahuje se po nich pusa solí a nejste mastní až za ušima) a vzhledem ke složení (protein, sušené brambory, kukuřičný škrob, slunečnicový olej…) velmi obdivuju Quest chemiky, že to chutná jak to chutná a ještě jim to drží pohromadě.

Quest protein powder

Další, u nás zatím prakticky nedostupná vymoženost od Quest nutrition – jejich proteiny. Jedná se o směs izolátu a kaseinu, chuťově i konzistencí uspůsobená především k různorodému využití při vaření a pečení. K naší radosti byly k dostání i v ochutnávkových pytlíčcích.
První přišel na řadu Peanut butter. Mého srdce šampion. Prostě burákové máslo, sladké, husté, tekuté. Do ovesných kaší a mugcaků nebe.
Ovocným proteinům obecně moc nefandíme, zatím jsem neměla štěstí na žádný, po kterém by se mi nekřivila pusa. Strawberries&cream je asi nejslabší z Quest příchutí, ale pořád nejlepší jahoda, jakou jsme ochutnali.
Chocolate milkshake – porno. Výbornost. Díky kaseinu hustý jako ty opravdové hříšné milkshaky. Prošel i mými náročnými kritérii pro čokoládově ochucené cokoli.
zdroj: questnutrition.com
Proteinů máme doma plnou kuchyňskou polici (sice jsou ty krabice většinou na dně, ale i tak se kamarádky našich spolubydlících občas děsí, co to tam bydlí za sypače) a určitě jsme necestovali za oceán s cílem kupovat další… Ale když vám oblíbenou příchuť kvůli blížící se expiraci (v půlce prosince, pche) zlevní skoro o 70%, tak to musí být znamení!

Chobani greek yogurt

NYC okem Snapchatu
Jako velký milovník tvarohu jsem na západ od nás vždycky zklamaná, tu českou klasiku prostě nevedou. Chobani je ale známý a oblíbený a už je mi jasné proč – hustý krémový jogurt a milion příchutí. Kromě toho je taky „low fat“, ale pořád chutná skvěle.
Coconut byl nasládlý a jemně voněl a chutnal po kokosu (jaké překvapení), Peach si mě získal ještě víc (miluju cokoli broskvového).

Quaker Real Medleys Oatmeal

Tyhle „vločky s pánem“ jsem znala hlavně ze zahraničních instagramů, reklamu jim taky dělal Bob Harper a hlavně mě zajímalo, jak se kašuje za oceánem.
zdroj: walmart.com
Na zkoušku jsem vzala malou instatní ovesnou v příchuti Blueberry Hazelnut, zalila vodou, umikrovlnkovala… a nebyla nijak nadšená. Chutí i složením lepší než přeslazená Emco, horší než domácí s láskou uvařená.
Pán z vloček získává průměrnou známku.

Special K Cinnamon Brown Sugar Crunch Protein Cereal

Název dlouhý jak kniha.
zdroj: walmart.com
Special K je takové naše Nestlé Fitness, křupavý cukr do mlíka, ale zajímalo mě, jak chutnají takové „proteinové cereálie“ (a 23g bílkovin/100g je dost, respekt).
A jsou.. boží. Do tvarohu, do mlíka jako zákuseček po obědě (bez něj to nejde), na kaši, jen tak do hrsti… Něco mi říká, že mi ta krabice dlouho nevydrží.

PB2

A to nejlepší na konec!
PB2 je burákové máslo v prášku se sníženým obsahem tuku a díky tomu vcelku snovými hodnotami (41,5g bílkovin, 41,5g sacharidů, 12,5g tuku/100g).
Po smíchání s vodou v poměru 2:1 vznikne pasta konzistence klasického arašídového másla, ale líbí se mi možnost si ho udělat i řidší (a velmi umělecky postříkat ovesnou kaši) nebo hustší (a umřít slastí nad tou koncentrovanou chutí).
Určitě ho chci ale vyzkoušet i netradičně, třeba k masu.
U nás jsem ho na eshopu už taky našla, ale může mě hřát, že ho mám za polovic :).
Ochutnali jste už některý z výrobků? Co na ně říkáte?
A která z těchto zaoceánských vymožeností by vás lákala nejvíc?

Napsat komentář