Podivuhodný život po boku medičky

Ať ukážete prstem na kterýkoli studijní obor, najdete u něj určitá specifika, která ho charakterizují. Jinak tomu není ani u mediků, ti žijí ve svém světě mezi učebnicemi, školou a ničím moc jiným. Naštěstí jsem vyhrál ruskou ruletu s bílými plášti a mám možnost žít vedle trochu netradičního budoucího lékaře, u kterého je to všechno tak trochu jinak a vlastně stejně.

Dnes na přednášce probírali…..

Dosaďte si libovolnou nemoc, o které jste pravděpodobně slyšeli možná jen v Dr. Housovi a o té (protože byla ta nejzajímavější) mi Zuz pravidelně vypráví u oběda, večeře, jen tak v posteli na dobrou noc a na vás to má pokaždé jen jeden jediný efekt – máte ji taky. Bolest hlavy (na kterou si nevezmete prášek, proč taky, že) určitě není jen obyčejný příznak dlouhého vysedávání u počítače, ale zcela jistě se jedná o …. A vám je úplně jedno, že se podobná choroba vyskytuje pouze u turistů, kteří strávili nějaký čas v Asii.

Po krk v knihách

Vědomostí není nikdy dost a i když studijní maraton trochu zvolnil, na stole se nám začalo objevovat stejně, možná dokonce více knih. A určitě nečekejte beletrii. Zůstali jsme u odborných knížek, jen na témata, která ji nejvíc zajímají. A je vám asi jasné, že vedle takové holky nechcete sedět jen tak na zadku s lahváčem v ruce a koukat se při drbání na kulkách na fotbal. Pravděpodobně by to nechtěla ani ona, což je slušný hnací motor jak neusnout na vavřínech a zlepšovat se s ní.

tumblr_inline_n22tw1bnzw1sy0s5z

Na předchozí odstavec hned navážeme. Mám velké štěstí, že se Zuz nezajímá jen o školu a studuje i další věci spojené s našimi zájmy. Nemusím tak po nocích třeba upíjet detoxifikační čaj, který umíchala babka kořenářka kohoutím pařátem, aby mé tělíčko fungovalo líp a stejně se i cítilo :).

Většinou dostanu chytrou odpověď, i když je to občas otázka spíš na facku, a mám jasno.

Černá díra jménem zkouškové

fullsizerender-73

Kapitola sama o sobě a jedna z věcí, na kterou jsem byl připravený z dřívějších zkušeností při studiu mého bráchy. Obvykle to začne nenápadně. Nejdříve si povšimnete kukly z deky, ve které je vaše drahá polovička zabalená, a postupně se tvoří nad obočím větší a větší mastná vlnka (tu měl pravděpodobně každý s delšími vlasy).  Jenže pro mediky je umývání hlavy v tomto období zbytečné plýtvání drahocenným časem, kterého je už i tak málo (přestože začali s učením o měsíc dřív než ostatní studující 😀)

10363608_1424562117817006_5219564219062374853_n

10339780_1414749958798222_7840040274779379107_n

Ve stejném čase se doma nahromadí pytle velikosti těch, co normálně kupujete svému psovi na celý rok. Ty obsahují zázračné suroviny – kávu a čaj. V pravidelných intervalech pak slyšíte šrotovat mašinu na espresso a lupat konvici čaje, aby byla hladina kofeinu v těle na konstantní úrovni (ta by mimochodem položila dobře rostlého jedince) celý den. A ten je fakt dlouhý, kolikrát si říkám, kdy ta holka proboha spí :).

tumblr_n4o6smfcg41t4iob6o1_500

I po mnoha společných letech stále občas nevím, co mi vlastně Zuz říká. Sype v jedné větě kvanta neznámých slov (obvykle jen přikyvuji a dělám, že jsem úplně v obraze) a domnívá se, jak kvalitní pokec na úrovni právě proběhl. Teda než ji neuzemním nějakou fakt hloupou otázkou a celé mi to podá nějak srozumitelněji. V posledních letech se naštěstí chytám víc a víc, takže jsme na dobré cestě.

Romantické obědy? For šur!

Třešnička na dortu vám přijde asi nechutná. Ona totiž nechutná je, ale zvyknete si. Ten nejlepší moment na ukazování fotografií odtrhnutých končetin, rozstřelených hlav nebo jen částí orgánů je při jídle. Nutno podotknout, že se s tím naučíte časem žít a možná vás to začne i bavit. Společně si pak posíláte videa s vyřezáváním lipomů do rytmu „Wiggle wiggle wiggle“ (slabší povahy nerozklikávat).

tumblr_inline_o451tzjgsp1sbrowv_500

A přes to všechno život po boku medičky stojí za to. Nebo možná i právě proto! 🙂

9 Comment

 1. Haha 😀 Musím to dát přečíst příteli, abych věděla jestli souhlasí. 😀 Něco mi říká, že ano!

  1. Tom says: Odpovědět

   Tak přeci jen v tom nejsem sám :). Pozdravuj ho a ať se drží!

 2. Já mam zas medika bratra. Takže jsem třeba přijela domů a tam na jídelním stole lebka. Nebo mi o vánocích po večerech přeříkával latinská slovíčka.

  1. Tom says: Odpovědět

   Lebka je kapitola sama pro sebe, naštěstí u nás přestala spávat teta Žofie na nočním stolku hned po prváku :)).

 3. Anonym says: Odpovědět

  Jo, docela se v tom poznávám.. ale když někdo tráví školou a učením tolik času vidí takový věci na stole co by “normální“‘ lidi asi nezvládli.. tak si ani neuvědomuje, že mluvit o hemoroidech u oběda je trochu nechutný.. 😀

 4. Hodně povedený článek 😀
  Sama znám to vyprávění při jídle o nechutnostech 😀 vyprávěla jsem o pitvách a okolí se chystalo jít zvracet 😀 Hold, né každý má silný žaludek.

  1. Tom says: Odpovědět

   Děkuji! Za pitvy budou ještě rádi, až jim ukážeš něco z kožního :D.

 5. Anonym says: Odpovědět

  Skvelý článok !!!! 😊🤗

  1. Tom says: Odpovědět

   Děkuji 🙂

Napsat komentář