PŘEDSOUTĚŽNÍ SEMINÁŘ SKFČR

…se konal 7. 2. 2015 ve školícím centru Nutrend v Olomouci. Možnost udělat si výlet před začátkem semestru, poslechnout si zadarmiko povídání reprezentantů, rozhodčích a top hlav svazu, možná někoho nového potkat a poznat a svézt se vlakem… to je nabídka, která se neodmítá.


Víkendový den jsem klasicky začala venčením a společnou snídaní s naší boxeří slečnou.

Skořicová ovesná kaše s rozinkami a burákovým máslem,
tady žebrák dostal piškot.

Maminka sice nechápala, proč si nekoupím něco k jídlu v Olomouci na nádraží, ale já jsem i tak dala přednost krabičkování, páč kdo je připraven není překvapen.

Basmati se zeleninou (joo, mraženou, ale čerstvá v zimě taky není žádná výhra)
a low sodium Kikkoman sójovka na kuřeti, objev roku.

Dřív jsem vlaky nenáviděla (od jednoho incidentu, kdy jsem v 11h večer asi v 14letech dost neplánovaně dojela na opuštěné nádraží v Hranicích), ale začínám je brát na milost. Zvlášť když je vůz vcelku pěkný, cesta trvá 25min a ještě ji stejně strávím jídlem (celý vagon mě nenáviděl, jak to vonělo, muhaha).

V mrazu nosíme Freečka, protože chodí samy a protože styl.

Výstupem z vlaku cestování ovšem nekončilo, protože školící centrum Nutrendu (adresa Na konci světa 134) se nachází v jakémsi průmyslovém parku 8min šalinkou tramvají + 25min pěšky (kardio :D)

Nutrenďáci udělali dojem, to zas jo.
Povšimněte si zeleného konteineru, prvního dílu dnešního seriálu „něco na fotce zavazí“.

Před dvanáctou se kolem budovy začaly shlukovat modelky (=bikinky), korby (=kulturisti), korby s bílými zuby (=“fyzíci“) a my, slečny v teniskách, tedy budoucí bodyfitnessky.

Školící centrum bylo hodně bílé a hodně prosvětlené, byla nám nabídnuta voda, kafe či ionťák a záchodům nemám co vytknout, takže palec hore.

Na křesílku, kam jsme se zasunuli, byla pro každého ještě nachystána sponzorská taštička – preworkout (o něm později), Deluxe proteinová tyčka (dostal darem Tomík) a věc jménem Gladiátor, která obsahovalo něco málo BCAA, 30g cukru a měla „red flavour“ (dostal darem kamarád ve fitku).

Začínáme… tentokrát v záběru hlava.

Úvodní část si vzala na starost Míša Růžičková, okouzlující a moc milá bodyfitnesska, která přiblížila jednotlivé kategorie žen. 

Pro zájemce v odrážkách přihodím něco z mých poznámek:

  • Bikini: málo masa – Bodyfitness: středně masa – Physique žen: hodně masa
  • Bikini: modelkovské typy, užší kostry, delší končetiny v poměru k trupu
  • Piercing v pupíku by vám rozhodčí mohl taky vytáhnout 😀
  • Nejen u bikin se bude klást extrémní přísnost na plavky a boty – spodní díl musí zakrývat minimálně polovinu hýžďového svalu po celou dobu na pódiu (na což se na kondičních soutěžích tolik nehledělo – já sama bych mohla vyprávět :D), podpatek (max 13cm) a platforma (max 1cm) se bude měřit při prezentaci a mohou vás za to velmi jednoduše diskvalifikovat – respektive v tom prostě na prkna nevpustit.

Veliká změna nastala v pózování bikin – přišly povinné čtvrtobraty.

Důvodem jsou opakované stížnosti, kdy některé závodnice zakryly např. nevyváženost své postavy neustálým vykrucováním. Bikin je taky hodně, takže seriózně je porovnat, když se u toho pořád vrtí, asi není žádná sranda.

Každopádně T-walk nezmizel, ve finále zůstává, pouze semifinále bude teď víc unifikované.

Omlouvám se za kvalitu, všechny úpravy v pravidlech
budou ale brzy zveřejněny na stránkách svazu.

U bodyfitnessek je kladen důraz na svalový tonus, tedy na šťavnaté, separované svaly, žádné seschliny. Dřív byly v semifinále povinné černé plavky, dnes už je výběr libovolný. Samozřejmostí je překřížení na zádech, aby lépe vynikla záda. Už se také nesráží body za napruhování svalů.

Kategorie physique žen hledá atletický, ne kulturistický vzhled a hodnotí se i volná sestava.

Výklad dál přibližoval některá základní pravidla přípravy, důležitost odpočinkových dnů ideálně s vyššími sacharidy, krátkých a intenzivních tréninků, nepřeceňovat a nepřehánět kardio…


Míša moc hezky mluvila o dopingu – jako o rozhodnutí každého člověka, ale pokud chce žena být zdravá a mít děti, tak se to s chemií moc neslučuje. Otázka taky je, jak pak člověk pozná, kolik té dřiny udělal sám, a kolik mu pomohla tahle „berlička“. A taky je to hrozně drahý.

Já osobně jsem striktně proti dopingu, vždycky jsem byla a vždycky budu, i když v tomhle sportu se s tím člověk setká málem na každém kroku… Co víc říct, popojedem.

Předsoutěžní přípravu obecně pak přednášel Vjačeslav Vinogradov a Lubošek Koumal, náš trenér a týmový tatík 🙂

Padlo spoustu doplňujících (ať už zajímavých, či mírně úsměvných) dotazů a chlapi byli zábavní, takže to odsýpalo.

Martin Jebas, předseda SKFČR, pak povídal něco o organizaci závodů, dalších federacích a co je vůbec třeba udělat, chce-li se člověk takové soutěže účastnit.

V závěrečné části semináře jsme se pak rozdělili do skupinek podle kategorií a mohli se ještě zeptat na to, co náhodou během 4 uplynulých hodin nepadlo. Nějaká ta diskuze se u bodyn ještě rozproudila, i když už převládal (aspoň u mě) stav mysli „vymazáno“ (ti, kteří mají za sebou několikahodinové školní přednášky, ví, o čem mluvím).

Začala jsem se sbírat k odchodu a anabázi 2,5km pěšky-tramvaj-vlak, když mi naše týmová manažerka Marťa ani nevím jak sehnala odvoz na nádr. Cesta s mladým pohledným zarostlým závodníkem se neodmítá. Jen jsem musela počkat, až se s Filipem Šteflovičem poselfiečkovali.

Káva z pekárny na nádraží byla veliká chyba. A já jí tak věřila.
Dokonce byla čestvě mletá. Z pražených mrtvých zvířátek asi
.

Nebýt s kamarádem už domluvená na VIP tréninku ve fitku po zavíračce, tak ten leg day asi nějak zazdím a vlezu do pyžama (kecám, stejně bych šla).

Sumo dřepy, barbell hip thrusts, rumunská mrtvola, předkopávání+zakopávání v supersérii, zakopávání na zadek s kladkou, a lýtka na závěr. Měla jsem dost.

Vzorek Explosinu, preworkoutu z Nutrendu, mě sice nakopnul, ale taky jsem po něm při dřepech málem hodila kočku, takže never more, děkuji.

No a na závěr jsem ještě našla zrcadlo, světlo a úhel, kde vypadám jako ta modelkovská nohatá bikina.

Takže dobrej den.

A budu se snažit psát kratší články, slibuju 😀

P.S. Kdyby se našli nějací nadšenci, které by mrzelo že o seminář třeba přišli a prahli vědět ještě víc, můžu poslat své na iPad klapané poznámky. Jako správný medik jich mám víc než dost :D.

Napsat komentář