První výhra nad crossfitem

Pár týdnu zpátky jsem psal první článek o boji s crossfitem, ten si můžete přečíst tady. Nevzdal jsem se, a proto vám můžu sepsat další zážitky (nebo to bude spíše naříkání? :D)

Absolvování základního kurzu On Ramp s 8 lekcemi mi trvalo necelý měsíc a měly mě připravit na opravdové železo.

FullSizeRender (1)

Pár nezbytností na začátek

Každá lekce začíná rozběháním, protažením nebo taky double unders (dvojskoky přes švihadlo). První dvojskok vždy zvládnu a při dalších vypadám jako sluchátka vytažené z kapsy 😀
Ještě na nich budu muset zapracovat, ale s novým švihadlem to půjde samo.

Růžové už nebylo :( 
Růžové už nebylo 🙁

Hrazda, stojky

Všemi začátečníky nejobávanější kurz. Do smíchu mi nebylo pár hodin předem, nikdy jsem totiž shyb neudělal a ze stojek měl strach. Zbytečně. Nakonec z toho byla jedna z nejméně náročných lekcí (možná proto, že jsem se k té tyčce prostě nepřitáhnul :D).

Kecám, párkrát jsem se nahoru dostal. To vše se neobešlo bez křídy a na konci lekce ze mě byl sněhulák.

Další dva cviky: wall walk a stojky u zdi. Po prvních nenapnutých rukách padáte na hlavu  zem. Tohle si rychle zapamatujete, věřte mé zkušenosti 😀

IMG_2375

Ostatní cviky v crossfitu

Janku minulá lekce neodradila a má čas jen v pátek ráno. Proto vyrážíme na 6:15, horší čas si nedovedu ani představit. V autě tlačím banán, abych měl aspoň něco v břiše. To byla pěkná chyba…

IMG_2701

IMG_2821

Póza ve „nefoť mě“. Promiň Jani 😀

Začínáme se slam bally, házíme s ním o zem a chytáme ho dřív než se 2x dotkne země (spíše se o to snažíme :D). Mezi další cviky patří kruhy. Připadám si jako opice v ZOO, ty to ovšem zvládají líp. Mně se při prvním pokusu akorát rozjely ruky od sebe.

Aby toho nebylo málo, dostáváme se k box jumpům. Skáčete „pouze“ nahoru a dolů, vypadá to jednoduše, ale po pár opakováních tvrdnou nohy. Skoky prokládáme wall bally, které mi připadnou po tom všem relaxační (jen jestli to nebylo tou holčičí velikostí míče :D).  

Poslední cvik dne je veslování. Každých 250m děláme 10 kliků. Po druhém opakování začínám s dámskými kliky, prostě to nezvládám. Zase jsem si sáhl na dno svých sil.

Poslední rána přijde od banánu, začal se mi vracet (hajzlík). Před ranním tréninkem jsem jedl naposledy!

Dřepy

To bude má silná disciplína, doufám. Air squat,  front squat i overhead squat mi jdou, žádná poznámka k technice a jedu si těžké váhy i s vědomím, jak to bude ráno bolet.

IMG_2542

Jen růžová to může být:) Se Zuz a Markét (nejkvalitnější společné foto :D)

Tlaky

Lekce, kterou si chtěla Zuz zkusit, a tak jsme vyrazili spolu. Její obavy o smrt v astmatickém záchvatu se ukázaly jako plané. Vážnější zádrhel nastal jen při rozcvičce, když málem hodila držku při přeskoku pneumatiky (koordinace není její silná stránka :D).

Zároveň je to jediná lekce, kterou jsem absolvoval 2x. Nebyl jsem si po první jistý technikou a dal si ji raději znovu. Tehdy jsem měl v ruce poprvé olympijskou osu, nechápu, jak mohla být takto těžká, vždyť je to jen 20 kg. Dřív jsem cvičíval s dětskou náhražkou 😀

IMG_2740
Hra začíná, ale říkejte to mému tělu. viz další fotka.
Selfíčko v 6am, stále neprobuzený a vlasy až ke stropu :D
Selfíčko v 6am, stále neprobuzený a vlasy až ke stropu 😀

 

Mrtvé tahy

Naučili jsme se krásné deadlifty a to je asi tak vše, co vám k tomu můžu napsat. Měl jsem si to blbec sepisovat hned po lekci nebo na ně nechodit v 6 ráno, kdo ví:D

Kettlebell 1

Jo, tak tohle mi fakt nešlo, koordinace pohybu je má slabá stránka a tady se to projevilo naplno. Kroutil jsem se na všechny strany, ale moc platné mi to nebylo.
Naučit se dva druhy kettlebell swingu – ruský i americký – bylo nad moje dovednosti a oba jsou pro mě stále španělská vesnice.

Další den to nádherně zmodralo :D
Další den to nádherně zmodralo 😀

Kettlebell 2

Poslední kurz a trpím po něm stejně jako na začátku. V duchu si říkám: „Sakra, kdy už to bude konečně lepší“.

Lekce  zaměřená na turkish get up a jerk. První pokusy s vlastní botou, aby jsme si vyzkoušeli stabilitu, a následně s kettlebellem. Tohle si docela dávám a nemám k tomu zábavnou historku, snad jsem vás nezklamal a budete číst dál (už toho moc není 🙂 )

Posledních 10 – 15 min

Pokud vás neodrovná už prvních 45 min, tak tohle určitě.  Poslední čtvrthodinku je vždy WOD (workout of the day), většinou ve formě AMRAP (as many rounds as possible) nebo je určený přesný počet opakování, které musíte udělat. Na čas se nehraje a můžete to dělat klidně do zavíračky, pokud to bude potřeba 😀

Většinou se skládá z jednoho nebo dvou cviků, které se ten den učíte, a k tomu sklapovačky, kliky, přeskoky, burpees, dřepy, veslování, běhání, výpady a spoustu dalších srandiček, kterými z vás dostanou maximum.

Úplný závěr patří protažení a plácnutí si s trenérem 🙂

Konec zvonec On Rampu

Po skončení se snažím vyměnit plnou kartičku za certifikát o absolvování základního On Rampu, ale slečna na baru je proti. Je to její první den a sama vůbec netuší, co po ní chci 😀 Nakonec se podařilo a s přiblblým úsměvem mířím domů 🙂

FullSizeRender (3)

A co dál?

Při další příležitosti (dnes) si kupuji měsíční neomezenou permanentku (snad k tomu dávají i nějaké ty svalíky :D) a čeká mě přechod mezi „velké“ crossfiťáky.
Co vy? Děláte crossfit?

Napsat komentář