Ranní superrychlá kaše

Ti z vás, kteří se dostali do podobné fáze závislosti na ovesné jako já, mi jistě dají za pravdu, že ve chvíli, kdy praská diář ve švech od samého rána, není zrovna pomyšlení na to, aby se po probuzení věnovali kastrůlku plnému vloček. Zároveň si ale neumím představit, že bych si ráno namazal rohlík s máslem a šunkou.  Zkrátka potřebuji svoji misku teplé lásky, která i v těch nejnepříjemnějších dnech pohladí na duši <3.

Od nástupu do práce prošel snídaňový rituál velkými změnami a v posledních týdnech jsem zakotvil právě u tohoto receptu, který je původně od Elly. Na přípravu nebudete potřebovat víc než 4 minuty. Odměnou vám bude nádherně krémová a nadýchaná kaše, kterou budete chtít jíst od rána do večera :).

Její základ je navíc úplně univerzální a výsledná chuť závisí jen na tom, co si dáte nahoru. Na jednu porci budete potřebovat:

 • 60g vloček,
 • 200ml vody,
 • 100ml mléka,
 • 10g medu,
 • špetku soli,
 • a zbytek dle aktuální chuti. Osobně nejčastěji přidávám čtvereček 70 % čokolády a k tomu mražené lesní ovoce.

Jako první vezměte do ruky rychlovarnou konvici. Během ohřívání vody si pohodlně nachystáte vločky na pánvičku, ty pak vodou zalejete a necháte 10 min změknout. Teď nastává ta chvíle, kdy si stihnete dát pohodlně sprchu nebo si obléct to, v čem dneska oslníte kolegy.

No a pak už jen přidáte mléko, sůl a med, tři minutky povaříte, přihodíte ovoce a můžete se do ní pustit :).

6 Comment

 1. Zuzka B. says: Odpovědět

  Okamžitě vyzkoušeno a nemám co dodat než slova chvály. Je vidět kdo je tu na kaše odborník. 🙂
  Moc díky za super nápad na rychlosnídani.

  1. Tom says: Odpovědět

   Děkuji a jsem rád, že chutnala 🙂

 2. […] Krémová kaše, mražené lesní ovoce a mandlové máslo s bílou čoko a kokosem, čtvrteční nebe v hubě, které mi spolu s koňskou dávkou kofeinu pomohlo přežít náročný den. […]

 3. […] Recept najdete tady klikklik. […]

 4. […] Proteinová kaše je vlastně úplně stejná jako klasická, jen k mléku přidávám půl odměrky libovolného proteinu, co doma leží a obojí vmíchám. Výhodou je, že nemusím sladit a hledat něco, čím bych doplnil i bílkoviny 🙂 . Recept na klasickou kaši tady […]

 5. […] chcete vědět, jak na tuhle krémovou ovesnou, tak můžete zkusit recept na proteinovou nebo klasickou 🙂 […]

Napsat komentář