S Tomem v kuchyni I.

Poslední prázdninové dny pro nás byly náročné, doháněli jsme resty, byli naposledy na brigádách a společně s přáteli trávili poslední víkend na Czech Beast Challenge. Dnes ráno odlétáme na zaslouženou dovolenou za teplem a turistikou. Proto bude i tento článek spíše odpočinkový a snad vám přinese tolik radostí jako nám, když jsme tyto dobroty jedli :).

Banánovo-ořechové smoothie

Často se mi stávalo, že nestíhám sníst všechno, co bych měl, a hledal jsem způsob, jak si to ulehčit (čti: jak ty tuky/sacharidy/bílkoviny do sebe nalít) – smoothie bylo jasná volba. Zuz je moc neuznává, raději si zeleninu i ovoce pěkně pokřoupe, ale tohle jí hodně chutnalo.
Ingredience:
1 odměrka proteinu (čokoládový i kokosový chutnají skvěle)
300ml mléka
80g zmrzlého banánu
10g para ořechů (těmi vůbec nešetřete)
 
Nutriční hodnoty: 385kcal B:36g S:34g T:12g
A příprava? Tu zvládne každý. Všechny suroviny rozmixujte dohladka. Pak stačí přelít do skleničky, dozdobit a vychutnat si ho.

Kokosové/čokoládové/salted caramel mini cookies

Chcete potěšit kamarády nebo třeba závodníky na crossfitových závodech? Tak tohle je přesně ten recept, který budete chtít vyzkoušet! Rychlé, sladké a chutné.
Ingredience:
1 banán (100g)
30ml mléka (vody)
50g vloček (Lidl)
10g proteinu (vyberte si váš oblíbený)
10g kokosu/30g chocollate chips/15g karamelu + špetka hrubozrnné soli
Nutriční hodnoty: 488kcal B: 22g S: 77g T: 12g (kokosové)
Nutriční hodnoty: 486kcal B: 16g S: 75g T: 12g (čokoládové)
Nutriční hodnoty: 392kcal B: 16g S: 70g T: 6g (karamelové)

Easy recept: v misečce zničte vidličkou banán do tekuté podoby, přidejte mléko, vločky, protein a cokoliv na ochucení (nejlepší byl karamel). Vše zamíchejte a malou lžičkou formujte na pečící papír malé sušenky. Následně pečte 12min na 150°C.

Cuketové špagety s domácím pestem

Ideální příloha, pokud se dám ty klasické již omrzely, anebo máte málo sacharidů a nějaké ty tuky navíc. Popravdě je to asi první cuketové jídlo, které mi chutnalo a budu si ho rád dělat znovu.


Ingredience:
1 střední cuketa
10g parmezánu
Hrst čerstvé bazalky
3 lžičky olivového oleje (cca 10g)
1 stroužek česneku
Sůl a pepř
Rajčata na dozdobení

Nutriční hodnoty: 312kcal B:16,3g S:3,2g T:26g

Cuketu omyjte, rozpulte, nastrouhejte na dlouhé pásky (pokud máte spiralizér na zeleninu, tak ho využijte) a dejte do misečky. Na pesto je ideální použít hmoždíř, ale pokud ho nemáte, nic se neděje a můžete vše dát do mixéru. Do hmoždíře dejte bazalku, lehce rozdrťte, přidejte olej a zapracujte, ať se vše spojí. Pak přidejte česnek, dochuťte solí a pepřem. Nakonec smíchejte nastrouhaný parmezán s pestem a máte hotovo. Teď už stačí jen promíchat cuketu s pestem :).

Snad vám budou recepty chutnat a uvidíme se u dalšího pokračování 🙂

P.S.: Naši cestu můžete sledovat na instagramu pod hashtagem #cfcNYtrip.

1 Comment

  1. Initial publish: Typically the 5 Best SEARCH ENGINE MARKETING Ideas You retain Disregarding | Usable Procedures Worthwhile publish Brian. Typically the publish ventured into be much more beneficial than what We predicted even though clicking the hyperlink in BlogEngage.

Napsat komentář