S Tomem v kuchyni – předvánoční speciál

Fitness stránky v posledních dnech vytahují z rukávu jeden zdravý recept na cukroví za druhým. Já nechci být pozadu, a tak jsem si pro vás připravil dvě předvánoční dobroty, které si nemůžete nechat ujít (P.S. protein included, takže i svaly budou :D).

Kokosové kuličky

Na 100g – S: 14g, B: 11g, T: 8g (cca 3-4 kuličky)
Kokos miluji, čokoládu zbožňuji a na banán nedám dopustit. Tohle je recept přímo pro mě, ostatní ingredience jsou už jen bonus. Při prvním pečení jsem se bál, že kuličky budou příliš suché, ale zbytečně. Rychle se staly jedním z mých favoritů mezi vánočním cukrovím.
Budete potřebovat:
 
1 banán (100g)
1 jablko (100g)
2 lžíce strouhaného kokosu (15g)
1 lžíci holandského kakaa (8g)
1 odměrku čokoládového proteinu (30g)
4 vajíčka (vel. M)
1 hrst rozinek (20g)
+ kokos na posypání.
A jak na to? Všechny suroviny kromě rozinek dejte do misky. Rozmixujte do hladka a přidejte rozinky. Celou směs přendejte do pánve a za stálého míchání nechte zhoustnou (dokud se z těsta nestane jedna větší koule).
Sundejte pánev z plotýnky a vytvořte z hmoty kuličky (pokud se moc lepí, navlhčete si ruce), ty sázejte na plech s pečícím papírem.
Nakonec stačí jen kuličku po kuličce obalit v misce s kokosem a dát na 10 min do trouby na 100°C (dají se jíst i bez dopečení a jsou pak méně sladké).

Domácí granola

Na 100g – S: 76g, B: 18g, T: 14g
Granola neboli zapékané müsli je ideální parťák ve dny, kdy nemáte chuť nebo čas na chystání ovesné, ale bez sladkého by to nešlo. To se mi osobně poslední dobou stává často. Proto jsem našel v záložkách recept na tuto dobrotu a pokud máte i vy ráno mlsný jazýček, tak se do toho pojďme pustit společně :).
Suroviny:
1 hrnek vloček (160g)
1,5 lžíce strouhaného kokosu (10g)
50g sušeného ovoce a ořechů
20g proteinu
10g medu
15g kokosového oleje
10g javorového sirupu
Smíchejte vločky, kokos, protein, sušené ovoce a ořechy ve větší misce. V hrníčku si nechte rozpustit kokosový olej s medem, které spolu s javorovým sirupem postupně zapracujte do směsi vloček. Po chvíli se vám vše spojí a nastane tak čas k přendání na plech s pečícím papírem. Pak už jen nechte v troubě na 100°C cca 15 min, vše zezlátne a provoní celý byt.
Na granole je skvělé, že si ji můžete připravit rychle a jen z těch věcí, co vám opravdu chutnají. To vám v žádném krámě nedají :).

#mojepodzimni

Poslední řádky bych rád věnoval vyhlášení soutěže na instagramu #mojepodzimni, do které mi přišlo více než 250 fotek, a bylo náročné vybrat toho nejlepšího. Nakonec se nám to ovšem podařilo – takto vypadá výherní fotka:
Gratuluji _nikolaaa! 🙂

Napsat komentář