Snědeno v NYC

Cestujeme po světě, abychom ho viděli. Potkali nové lidi, zažili ruch vzdálených měst, poznali místní zvyky a mentalitu. Navštívili známé památky a tisíckrát fotografovaná místa stejně jako zapadlé uličky, kam zavítají jen místní.
Ale cestujeme hodně taky proto, abychom se našimi výlety mohli projíst :D.

Začalo to v Berlíně, když jsme si vsedě na ocelové tyčce někde pod mostem městské železnice užívali jeden z nejlepších burgerů v životě. Od té doby vyrážíme na cesty se seznamem předem vytipovaných podniků, které by byl hřích nenavštívit. Čerpáme ze zahraničních blogů, Trip advisoru (kolonka „$“ pro nejlevnější restaurace v okolí je náš favorit), doporučení známých, sosáme internet horem dolem.
A nejinak tomu bylo při návštěvě New Yorku.

Bubba’s

Tahle frančíza je trochu past na turisty, to si přiznejme, ale už jen z lásky k Forrestovi to byla jasná volba. Newyorská pobočka se nachází přímo v srdci Times square, je veliká a frčí to tam neskutečně. Zdi zdobí rekvizity z natáčení (baseballová helma, Jennyiny kostýmy, vojenská uniforma…) a pro zastavení probíhajícího číšníka stačí jen otočit ceduli na stole z „Run, Forrest, Run“ na „Stop, Forrest, Stop“.


Můj salát s humrem, vejcem a avokádem byl úžasný (a obrovský, amíci znají mé zeleninové porce), Tomík šel u Bubby rovnou do krevet a na stole mu přistály 4 kornouty mořských potvor na různé způsoby.

21h na nohou, tak to aspoň zajíst.
K tomu barevné limonády s dlouhým brčkem a všechny naše potřeby po náročném cestování byly uspokojeny.

Oxford Cafe

Co jsme si rozhodně nechtěli nechat ujít, byla pořádná americká snídaně na čuňáka. Oxford Cafe na 5th avenue nabízí kaše, lívance, vejce a omelety, french toast a spoustu dalších „snídaní“, které by posloužily i jako oběd (muhaha, ne tak nám).

Oba jsme bez váhání zvolili Pancakes s ovocem a samozřejmě vyzkoušeli taky ten slavný chleba ve vajíčku po americku.
Nechyběl Pancake syrup – cukru jak pro jednu směnu v pekárně – a protože jsme si ten french toast dali „full“, z nám nejasného důvodu na talířku kromě chleba, vejce a cukru přistálo i kolečko mletého masa :D.

Nervózní úsměv nad cukrovými hody.
Only in America, I guess.
Lívance byly hutné, vysoké a syté, ovoce luxusní, french toast si asi uděláme zas doma podle svého gusta.

Shake Shack

Legendární domek uprostřed klidného Madison square parku, co by kamenem dohodil od „Žehličky“. Fronta na objednání je dlouhatánská, ale slouží k odpočinku mezi stromy, konverzaci a je to jedno z mála míst uprostřed Broadwaye, kde můžete chvíli zpomalit a „vypnout“.

Táákhle byla dlouhá.
Shake Shack je také nejrůznějšími žebříčky hodnocen jako nejlepší burger v NYC – to jsme si nemohli nechat ujít!
Yes, please.
Spíš menší, luxusně ochucený, s masem bez chyb a prostě tak jak má být. Škoda, že v nás po celodenním chození zmizel jak nic :D.
Ještě jsme neodolali zmrzlině, která chutnala jako Amerika sama – Peanut butter & Jelly ice cream, smetanová, sladká, úžasná.

Barilla

Uprostřed Avenue of the Americans plné bank a kanceláří nás přepadl hlad jak vlk a zachránil opět Trip Advisor, který nám doporučil tohle menší a neskutečně rušné italské bistro.
Pár druhů těstovin, lasagní, pizz, pití, zdar a utíkej zas do práce. Vše za (na NY) férové ceny a v top kvalitě.

Moje boloňské ragů.
Jen ty porce byly menší, asi už jsme se v USA moc rozežrali.

A Tomovy kulky.

Dunkin‘ Donuts

Tenhle řetězec nás () v Berlíně zachraňoval vždy, když chlad začal zalézat do svetrů a hladina kofeinu poklesla. V NYC ale oranžovo-růžová zářila z každého rohu a jednou jsme úlevu unaveným nohám dali i tu.
Reese’s Peanut butter square byl jasná volba (protože pokud vybírám já, Reese’s je vždycky jasná volba). Bože, tak mastné a sladké.
Ale nebudem dělat, že nám to nechutnalo :D.

Čuňačina.

Totto Ramen

Výlet do Velkého jablka jsme naplánovali na stejný termín s našimi dlouholetými kamarády, kteří nám mimo jiné poskytují nocleh a skvělou společnost v Londýně a které vždycky strašně rádi vidíme.
Zašli jsme spolu na ramen, japonskou vydatnou polévku, do tohohle malého, zastrčeného, ale moc sympatického podniku. V Londýně nikdy nevynecháme naše oblíbené vietnamské Pho a tohle bylo minimálně stejně dobré. V misce plavaly nudle, maso, vejce, avokádo, spousta zeleného a moc jsme si pochutnali, Totto určitě stojí za návštěvu.

Ewik a její vegetariánský ramen.

Moje kari radost v misce.

Gray’s Papaya

Tak tenhle dle pověstí „best hot dog in NYC“ nám samozřejmě nemohl uniknout! Vcelku z ruky od památek a ruchu centra, našlapali jsme kvůli němu pár kiláku a byli zvědaví na ten epic emerický párek.


Ne.
Fuj.
Ani náhodou.
V ruce (a v papíru) nám přistál kus sladkého pečiva (kdo měl někdy párek v IKEi, tak ví), ultramastného minipárečku a směsi cibule a zelí v rajčatovo-sladko-kysele-podivné omáčce.
Asi nejsme hotdogoví.
Utěšilo nás aspoň, že stál dva doláče a dali jsme si ho napůl, takže každý pořádně kousnul a byl fuč.
Heslo Gray’s Papaya je „If you’re broke, in a hurry or just hungry“ – tak to si asi příště koupím jablko.

Katz’s Delicatessen

Ultraznámá židovská „jídelna“ založená roku 1888, která si zahrála ve filmu „When Harry met Sally“, mě upoutala v pořadu „Vášnivý jedlík“ (ano, s bráchou sledujeme tyhle věci 😀), když v díle z NY mapoval ty nejzajímavější podniky. Hned putovala na seznámek.

Jejich legendárním produktem jsou pastrami, sendviče s vyzrálým hovězím (v dechberoucím množství), hořčicí a kyselými okurkami.
Katz’s Deli stojí mimo hlavní turistický rajón a cesta nám chvíli zabrala. Co nám ale vyrazilo dech byla neskutečná rozloha celého místa a hlavně množství lidí a ohlušující ruch.
Spešl systém lístečků na objednávky i placení (hlavně ho neztratit!) vše trochu zpřehledňoval, ale jinak spíš než odpočinutá jsem z restaurace vycházela s hlavou v pejru.
Maso vypadalo skvěle, chuťově taky dobré (i když Tomovi nejelo – co naděláš). Sledovat pána, co mi ho krájel, byl zážitek a ještě jsme pokecali.

Kráva.
Celkově si ale z Katz’s Deli odnášíme spíš smíšené pocity – v Americe je všechno větší a rušnější, ale tohle bylo na naše středoevropské dušičky asi až moc.

Magnolia bakery

V přízemí nákupního domu Bloomingdale’s se skrývá pohádkové místo jménem Magnolia bakery. Narazili jsme na ni celkem náhodou a vybrat jeden z těch dokonale vypadajících dezertíků byl nejtěžší úkol dne.
Nostalgicky vzpomínám.
 
Převládla má láska k jablkům a skořici a zkusili jsme tenhle Apple crumb bar s máslovou drobenkou, který voněl jako podzim <3. K tomu litr kafe s ledem (zajímavý zvyk) a zas jsme mohli turistit dál.

Chipotle

Tento fast food je oblíbeným místem hned několika známých amerických fitness youtuberů a konečně jsme Mexico do ruky mohli zkusit i my.
Na prázdný žaludek (večer po crossfitu jsme hlady šilhali) jsme jasně zvolili burrito s kuřetem, tmavou rýží, fazolemi, hromadou zeleniny a středně pálivou omáčkou (fireee). Tom šel i do nachos, protože ten den na veslování všem natrhl zadek.

Jak vypadá radost.
Za pár dolarů jsme dostali velmi slušnou porci skvělého a kvalitního jídla, takže Chipotle palec nahoru a někdy snad zas 🙂
Ňam.

Joe’s Pizza

Nejlepší na konec 🙂
Když se Googlu zeptáte, jaká je ta nejlepší pizza v NYC, porádí vám, že u Joea.
Do tohohle nenápadného minibufíku jsme dorazili zároveň s americkou průvodkyní a (naštěstí jen pár) turisty, takže jsme měli chuťový zážitek i s výkladem.

Nečekejte 30 druhů pizzy od Hawaie po 4 roční období, tady za své 2 dolary dostanete prostě jeden slice skládající se z teňounkého těsta, omáčky ze zralých italských rajčat a ultrakvalitní mozarelly, na které to prý všechno stojí. A je to prostě dokonalý.
Kromě klasiky nabízejí ještě Sicilian s křupavým a zároveň krásně nadýchaným těstem. Ještě, že jsme dva, a můžem toho vyzkoušet víc 😀

 A bonus na závěr


Když si při nákupu letenky vlastně omylem objednáte jídlo z business class a ostatní cestující kolem vás, žvýkající rozměklé těstoviny s rajčaty a oschlý moučník, vás nenávidí :D.

Který z našich gastro zážitků nejvíc zaujal vás?
A měli jste možnost některý z podniků sami vyzkoušet?

Napsat komentář