Velká podprsenková recenze

Téma žádané a pro ženu (zvlášť s postupujícím písmenkem abecedy u velikosti košíčku) klíčové. Sportovní podprsenka.
Nabídka se někomu může zdát široká, ale já měla s výběrem vždy problémy. Roky hledání a zkoušení mi ale přinesly pár zkušeností, o které se s vámi ráda podělím :).

Nejdříve se podíváme na dva kousky specializovaných a méně známých značek, pak na rozšířenou „klasiku“. 

Shock Absorber D+ Flexi Wire

Hvězdný první dojem tahle podprda nezanechala.
Zaprvé má jméno málem na dva řádky. Ale hlavně, když jsem viděla to nevyztužené látkové cosi, moc jsem jí nějaké absorbování šoku, kterým se pyšní v názvu, nevěřila. 
Musím ale přiznat, že jsem jí křivdila. 


Elastický pás kolem hrudníku je adekvátně pevný a prsa drží, nezpevněné košíčky sedí maximálně příjemně. Na zádech je zkřížená, což vyhovuje mým požadavkům – klasickou ramínkovou třeba právě na trénink zad určitě nechci.

Test skokem dopadl na jedničku, vše drželo na svém místě :D.
Vyrazila jsem v ní i běhat a i tentokrát opravdu plnila svůj účel, tudíž žádné nepříjemné pocity, žádné zvídavé pohledy.

Nutno říci, že pro nepřítomnost „obdivu“ kolemjdoucích hrála ještě jedna skutečnost – Shock Absorber není vyztužená a tudíž zpevňuje připlácnutím :D. Jsem zvyklá, že v dietě je ten pohled do dekoltu smutnější, ale tady už jsem si občas připadala jako děvčátko.

A Shock Absorber v akci.


Klady:

 • pevná, ale ne příliš stahující
 • zadní ramínka do kříže
 • černo-růžová kombinace je moc hezká
 • lehká a prodyšná


Zápory:

 • zmenšuje 😀

Cena: 1190 Kč

Panache Sport 

S Panache jsem se nesetkala poprvé. Cca 2 roky zpět jsem si pořídila jednu v růžové na běhání (s tehdy o dost vyvinutějším hrudníkem) a byla s ní moc spokojená. Dokonce je do dnes jako nová (jen trochu volnější:D).

Jedná se o velmi pevnou podprsenku, která prsa drží i v těch nejkrkolomnějších pozicích, nejnáhlejších změnách směru a při těch nejakčnějších sportech. Takové malé brnění na hrudníku.


Ze cvičení ve fitku s Panache jsem ale měla zpočátku obavy. Přece jen potřebuji plný rozsah pohybu v ramenou a horní polovině těla obecně a Panache drží… naštěstí ale ne příliš.
Odjela jsem s ní záda, břicho, hrudník a vše bez nejmenších obtíží. Byla jsem si v ní i zaběhat a v tomhle ohledu zřejmě nemá konkurenci.

Na druhou stranu si nedokážu představit vyrazit s ní na výběh v parném létě. I v tom fitku bych v ní v horku možná byla trochu udušená.

Před během a po cvičení.


Klady:

 • maximálně spolehlivá za všech okolnosti a pro každou velikost
 • variabilní zapínání na zádech: do kříže/klasické
 • vypadá to, že mám nějaká prsa 😀

Zápory:

 • do horkého počasí se asi příliš nehodí

Cena: 1450 Kč

Nike 

Přijde mi vhodné srovnat značky u nás ne příliš známé s nějakou „provařenou“ a mou velmi oblíbenou.Nike Victory Shape Bra

Obléká se klasicky přes hlavu, v nabídce je v nepřeberném množství designů a hlásá o sobě, že je „high support“.
Na to má bezpochyby právo, vzhledem k tomu, že podprsenky označené jako „medium“ a nedejbože „light“ jsou (pokud nejste opravdu chlapecký typ) spíš joke.


Tuhle vínovou podprdu jsem za poslední rok vystavila mnoha desítkám tréninků a chuděrka už kapku povolila, což se například o Panache po dvou letech říct určitě nedá.

Obecně je to fajn kousek, ale nečekejte od ni extra dlouhou životnost a v případě většího poprsí je běh risk hned z více důvodů :D.


Cena: 990Kč

Nike Pro Rival

Drahá jak potvora, ale táák se mi líbila a táák dlouho jsem ji chodila zkoušet, až na ni padla poukázka k Vánocům.


Designově opravdu krásná a co víc – dělá pěkný dekolt! Mezi sportovními podprsenkami věc téměř nevídaná.

Drží slušně, snad i na běh bych se s ní vydala. Když by nebylo moc skákání.


První drobná výtka je zcela osobní a subjektivní – v závislosti na tom, zda se blíží období závodů, se má velikost košíčků mírně mění. Většina podprsenek to ale vcelku flexibilně reflektuje a já můžu nosit dál ty stejné kousky. Ne tak Victory. Z nějakého zvláštního důvodu v ní mám vždycky buď poloprázdno, nebo přecpáno, nic mezi tím :D.

Hlavní problém mám s pevnými košíčky. Ty se bohužel při prvním převážení v kufru zlomily :(. Ano, měla jsem s tím počítat, ale takový kus sportovního prádla, o který se člověk musí starat jako o porcelánový servis, se nedá prohlásit za praktický.


Cena: 1190Kč

Nike miluju, ale pokud jde o sportovní podprsenky, lze jej doporučit spíš slečnám s menšími velikostmi, které neznají houpací a jiné obtíže.

Verdikt:

Zvolit jasnou vítězku asi nejde, protože každá z podprsenek je vhodnější pro trochu jiné účely.


Majitelky průměrného až mírně nadprůměrného poprsí možná zvolí raději „lehčí“ a prodyšnější Shock Absorber.

Slečny obdařenější a zvlášť ty, věnující se hojně běhu, pak udělají lépe, když si vyberou Panache. Drží opravdu spolehlivě i velká prsa a navíc je v nabídce ve několika krásných barvách :).Za poskytnutí podprsenek Shock Absorber a Panache děkuji brněnské prodejně Madam Podprsenka, s jejímiž službami už jsem roky spokojená a můžu jen doporučit :). 
Ve své snaze učit ženy, jak má vypadat, držet a sedět správná podprsenka mají mojí plnou podporu – ten pocit, když poprvé vyjdete ven s o 10cm užším obvodem a košíčkem ne C, ale H, je dost super :D.


Zajímají mě taky vaše zkušenosti! Pojďme pokecat o holčičím tématu :D.
Máte problém se sehnáním dobré sportovní podprsenky? Vyzkoušely jste některou ze zmíněných a máte stejný/jiný názor? Nebo cvičíte bez? 😀

2 Comment

 1. To je skvělý článek! A taky bych ráda podotkla, že vypadáš skvěle! 🙂 Za mě je z těch co jsi jmenovala favoritka Panache. Ale většinou používám tuhle https://www.armour-store.cz/sportovni-podprsenka-under-armour-mid-printed-p937922/ ta je moje oblíbená.

  1. Zuz says: Odpovědět

   Článek už je teda staršího data, ale i tak díky :)).
   Panache je fakt super, Under armour jsem zatím žádnou nezkoušela, ale vypadá moc dobře!

Napsat komentář