Vítězství nevítězství

Ať už šlo o jakýkoli sport, kterému jsem se kdy věnoval, mojí největší slabinou byla vždy hlava. V tréninkové dny problémy nenastaly snad nikdy, ale jak přišel závod, byl konec. Možná i proto jsem se jim vyhýbal jako čert kříži! Vždy se totiž našlo dost důvodů, jak se dokonale vystresovat a celé snažení tím zhatit.

Právě proto se mi ani nechtělo kývnou na nabídku od Deni, která je ambassadorkou seriálu Night Run, abych si při jejich brněnském závodu zaběhl v kategorii #blogrun krátkou pětku (zařazenou do série Avon run, na podporu dobré věci) s ostatními blogery z Brna a okolí. Naštěstí mám vedle sebe Zuz, která mé „obavy“ rozkazem vyvrátila (ale nervózní jsem byl stejně už 3 dny předem 😀) a postavila mě na start (poplácala po zádech, dala pusu a řekla, že to bude dobré). Když to řekla ona, tak to tak taky bude!

image

V den D se nenašel ani prostor na špatné myšlenky a všechna pozornost se ubírala k mému nejkrásnějšímu černouškovi, který bojoval na Mistrovství republiky o cenné kovy. V obrovské konkurenci si odnesla 5. místo. Pak už jen rychlá zastávka na McFlurry a honem zpátky do Brna na mé závody.

IMG_2105

Sraz s ostatními blogery jsme měli o hodinku dřív než byl plánovaný start závodu, abychom nafotili a natočili promo materiál a mohli se trochu více poznat (a taky udělat pár selfíček, jak jinak 😀). O několik desítek fotek později už znělo z úst startujícího „10, 9, 8…“, poslední fotka s holkama, „3, 2, 1“ a vybíháme. První dvě zatáčky společně #blogerpower :D, a pak už každý sám za sebe.

IMG_4071

IMG_4069

IMG_4076

Třetí zatáčka a vyschlo mi v krku, are you kidding me? No nic, vzpomínám, jestli byla plánovaná i nějaká občerstvovačka v průběhu trasy a nemyslím na tempo. První kilometr 3:15. Aha, něco je špatně a vysvětluje to i to sucho v puse. Zpomaluji o minutu na km a držím se brunetky z ostravského týmu Černé plíce, kterou sice vůbec neznám, ale funíme zhruba stejně, tak je mi sympatická.

Cca na 2,5. km se otáčíme zpátky a i přes chladné počasí se cítím jak na Sahaře. Žízeň se mi podařila zahnat o chvíli později na 3. km z kelímku ioňťáku od pořadatele (i když většina skončila ve vousech, na brýlích a oblečení) a běžím dál.

Chytám druhý dech a pomalu si začínám vyhlížet kusy, kterým došla šťáva, a postupně je předbíhám. Hlava je naštěstí v klidu, poslouchám ploužáky a nenechávám se vyvést z míry ani faktem, že telefon už hlásil 5km, ale cíl je v nedohlednu.

IMG_4080

IMG_4088

Velké finišování se nekoná, zvolňuji (logicky, ne?) a v klidu dobíhám do cíle. Celková vzdálenost 5,59 km za 24:49 a beru celkové 43. místo z cca 500 účastníků. Mezi blogery je to první příčka, ale na bednu se nepodívám. S Denčou jsem si domluvil, že budu vynechán z hodnocení, aby si to mohly holky rozdat jen mezi sebou :).

IMG_4102

IMG_2231

IMG_2272

První nakonec byla Lucka (crossfitová kolegyně), druhá Verča, třetí Denča a neoblíbenou bramborovou příčku si odnesla Peťa (i když výhra v podobě tašky plné brambůrek potěšila možná víc než hlavní cena!).

Pro mě samotného bylo největší vítězství dokončit závod v pohodě, užít si ho a hlavně zbytečně nestresovat.

Při čekání na finiš hlavního běhu na 10km jsme kromě zpráskání několika závinů stihli probrat všechna možná i nemožná témata – nejvíc frčela diskuze o Zuzčiných závodech, protože je to pro každého z nás trochu neobvyklá věc.

Na samotnou organizaci si nemůžu stěžovat, trať připravená skvěle, občerstvovačka potěšila a medaile jsou parádní. K tomu neobvyklý zážitek z běhu ve tmě s čelovkami, takže to vypadalo i efektně :).

13248381_1005284496213860_1655484138314206470_o

IMG_4092

Doufám, že se mi letos potěší ještě nějaké závody. Pokud víte o nějakém běhu ve vašem okolí, budu rád za tipy!