What’s in my gym bag

Ve fitku jsem víc než doma (protože „doma“ jsem jen o víkendu a ještě ne každý týden, chápeme) a zavazadlo, které s sebou vláčím, tak obsahuje významnou část mého života.

Poslední rok mi dělala společnost velká šedá Nike kabela z outletu a svůj úkol plnila více než dobře. Poměr cena/kvalita level ideál.
Bohužel její každodenní vláčení, plnění obsahem o objemu a hmotnosti výrobcem jistě neschválenými, škrkání o podlahu trolejbusu, párkrát vysypaný protein, trochu vyteklého tekutého magnézka (Zuzano, ty prase jedno) a mnohé další každodenní neřesti ji přiblížily ke konci její kariéry.

Dlouho jsem váhala kudy dál. Přece jenom, taková taška do fitka, to je kus identity. Její praktičnost dost výrazně ovlivní můj každodenní život. Klíčové rozhodnutí.

Kámoš Nike, na kterého se vždy dalo spolehnout, zklamal. Prodejny A3 mě občas zanechaly v němém úžasu, jak ošklivé kabely se vůbec dají vyrobit.
Hodiny na eshopech, spousta tašek ochmataných v obchodech a Fitmark brouk v hlavě.
Nakonec přišel sportovní veletr FIBO, s ním 15% sleva na vše a já si tu jejich Duffel Transporter objednala :D.
Dorazila před pár dny a tak se můžu podělit jen o pár úvodních dojmů.

Je VELKÁ. Spousta lidí může svého psa nosit v tašce, ale pro majitele boxerů to pravidlem nebývá – my jsme v reálu viděli, že se Dashka vleze.
Působí pevně a bytelně, žádný průhledný hadr s pofiderními zipy, díkybohu. Stříbrný pytlík na papuče, vnitřní síťovka i kapsa na noťas palec hore. Vypadá to, že konečně nebudu muset domů na 2 dny cestovat s kufrem jak za oceán.

Ale best of the best (a taky důvod, proč jsem do ní vlastně šla) je ta „vestavěná“ chladící taška na 2 krabičky. Epic. Rozumějme, ostatní Fitmark tašky na 3 a více krabiček jsou super praktická věc, ale já osobně mimo domov s více než 2 chody vyrážím jen opravdu výjimečně, takže pro mě zbytečnost.

Ale maličko jsme odbočili od tématu, že…

What’s in my gym bag

Mooc věcí. Daleko víc, než by má fyzioterapeutka ráda slyšela. Všechny potřebuju.

Boty
Freečka vždycky a všude 🙂
Minimalistické běžecké Nike Free jsem si moc oblíbila, mám za posledních několik let už 4. pár (nesuďte mě 😀). Klasické běžecké s mohutnou podrážkou jsou třeba na dřepy nebo mrtvolu hrůza děs, ty specializované „gym“ boty mi zase nepřijdou tolik všestranné.

Aktuální gym outfit
Určitě to znáte. Když se v oblečení necítím, všechno jde tak nějak do kelu, a pro to tréninkové to platí dvojnásob.
Má zásuvka na sportovní věci (aka smradlavý šuplík) ukrývá hned několik značek (o tom zas jindy), ale na celé čáře to vyhrávají Nike Pro tílka. Mimo jiné proto, že jejich velikost S obleču v dietě i mimo ni :D.

OK, možná mám trochu moc hader.

Ručník
Ideálně ten nejstarší a nejošklivější, co mám. Moc ráda je někde zapomínám a míň to pak bolí.

Trhačky
Stylově růžové jsem pořídila při „deadliftové krizi“, kdy záda a nohy ještě chtěly, ale ruka už 120kg prostě neudržela. Dnes je používám jen na nejtěžší série nebo při vysokém počtu opakování. Občas taky pomůžou, abych při zvedání nohou ve visu nespadla jak hruška.
Většinu času už je ale nahradilo…

Tekuté magnézko
Objevila jsem Ameriku :D.
Rukavice neustále ztrácím, a tak jsem cca před měsícem (svou zatím nemozolnatou rukou) bouchla do stolu a pořídila si ten bílý zázrak. S vidinou, že bude fungovat jako to sypké, ale nebudu jak mlynářova dcera. (Chyba lávky 😀).
Ale ruce opravdu nekloužou, síla vlastního úchopu mě překvapila a biju se do hlavy, že jsem ho nekoupila už dávno.

iPod
Chudák už dostal zabrat a přes obličej má velkého rozlezlého pavouka, ale nedám na něj dopustit. Telefon tahat nechci a v téhle malé krabičce mám nahraný svůj best of mix do činkárny – stačí zaštěrchat a instantní motivace v uších.

Otíci
Opravdu, top dárek letošních Vánoc. Bezdrátová „svářečská“ sluchátka mají super zvuk, pomůžou mi soustředit se na prováděnou sérii, maskují mastné vlasy a dávají najevo, že jsem si do fitka nepřišla povídat.

1 rukavice
Jak říkám – pořád je ztrácím. Takhle chudinka zbyla a ani nevím, proč ji tahám. Ups.

Shaker
Nikdy jsem nerozuměla, proč je dělají tak OBROVSKÉ. Vy si někdo rozmícháváte protein v litru vody? Tyhle šikovné verze s cca 400ml jsou rozhodně mé nejoblíbenější, momentálně nosím zelený Smartshake,než ho zas roztřískám. Dospodu kofein a o patro níž Hydro od Smartlabsu – radši si ho umíchám až po cvičení, mám pocit, že je to takové nějaké „čerstvé“.

Gumičky
Není sranda najít takové, které by udržely mou hřívu na příslušných místech. Vlasy v obličeji při tréninku, to je peklo na zemi.
Vždycky jich v tašce najdu alespoň 5 různých a do hlavy zasukuju minimálně dvě.

Skripta, učebnice Patologické fyziologie
Když je na kardiu doinstagramováno, odepsáno na všechny emaily a komentáře, tak i tu knihu vezmu do ruky. Multitasking like a boss.

Suunto hodinky + hrudní pás
Nedávno na instagramu padl dotaz, proč nosím měřič tepu i při silovém tréninku. Nemá to příliš sofistikované důvody. Na hodinkách sleduji čas mezi sériemi (abych to ani neflákala, ale zároveň do toho nebyla moc hrrr) a když jdu po cvičení na kardio, nemusím si pro pás chodit do šatny :D.

Taštička na všechno
Nejen v mém „gym bagu“, ale v každé aktuální kabelce. Obsahuje nepostradatelné zbytečnosti, jako desinfekční gel, minisprcháč, kapesníky, vidličku, lžičku, další gumičky, visací zámek do šatny mediků, vidličku, parfém, krém na ruce, vidličku, deodorant, náramky, žvýkačky a občas pár dalších lžiček.
Na Tomovu klasickou otázku „Kde jsou proboha zas všechny příbory?“ odpovídám samozřejmě „Netuším, lásko“.

Kotníkové ponožky
Vzít si elasťáky po kolena a k tomu vysoké černé ponožky do půli lýtek, co jsi ráno oblekl ke kalhotům – to nechceš. A ne, nejde je srulovat dolů. Ty mrchy pořád vylézají. Půl tréninku stráveného upravováním fuseklí…

Tak to jsem zvědavá, je někdo, kdo toho tahá ještě víc než já? 😀

Napsat komentář