Zpátky na prkna!

Nový rok, nové cíle.
Posledních 7 měsíců jsem si prošla sportovně velmi různorodým obdobím. Zkoušela jsem spoustu nových věcí, činky si začla opatlávat magnéziem a házet je nad hlavu, poznala jsem úplně jiné prostředí, odlišný přístup k tréninku i nové lidi.
V životě mimo posilovnu se toho událo taky mnoho, ať už dobrého či zlého. Sama vnímám, že jsem se za ten necelý rok posunula a získala odlišný náhled na spoustu věcí a tak trochu jiný přístup ke každodennímu životu.

A tak nějak vyplynulo mé rozhodnutí vrátit se k závodění v bodyfitness.

A proč?

 • Pro sebe. Je to prostě něco, co chci udělat. A už bylo dost váhání. Většinou jsem v životě litovala věcí, ke kterým jsem se nerozhoupala, než těch, do kterých jsem šla.
 • Chybí mi tým. Občas se vídáme, sem tam si píšeme, ale ta atmosféra podpory a přátelství (naše malá „rodina“) je jedinečná a moc si jí vážím.
  Zároveň jsou to ale lidé, kteří nemají problém se navzájem poslat do příslušných míst a tak to má být, žádné přehnané sluníčkování :D.
SK Moog Brno, nebo aspoň jeho kousek. A Zuzanka bikinka :D.
 • K tomu patří i společné kontroly formy a tréninky – bolí, pálí a jsou boží!
 • Mám pocit, že jsem ještě neukázala všechno. Že mám na to být lepší než minule, dotáhnout to dál, dokázat víc.
 • Bodyfitness se mi líbí, obdivuju tu disciplínu. Elegance a ženskost, ale zároveň velká dřina za tím vším. Drtivá většina holek, které jsem mezi „bodynami“ poznala, byly upřímné a moc milé slečny, které si na nic nehrály.
 • Protože mám za sebou velkou podporu známých i neznámých, v čele s mým nejdražším mužem, který mě vždycky přesvědčí, že jsem schopna dokázat, čeho by se mi ani nesnilo.
 • Získat další zkušenosti! Každá příprava je jiná, mé vlastní znalosti fungovaní lidského těla, stejně jako tréninkové metodiky, jsou zas o kousek dál, a jsem zvědavá, jak mě to může posunout.
 • Těším se do společnosti lidí, kteří mají stejný drive, vášeň pro tvrdou dřinu a jsou prostě podobní „blázni“ :).
 • Z různých stran slýchám, jaký jsem za poslední rok udělala pokrok, ale člověk to sám těžko zpozoruje. V přípravě jsou změny vidět z týdne na týden a to je motivace jak trám.
První sezóna (vlevo) byla, ehm, tak trochu na zkoušku :D. Vpravo ještě pár týdnů do jarních závodů.
 • Buďme upřímní, jedním z důvodů je i fakt, že je to můj poslední rok mezi juniorkami a „velké“ bodyfitnessky už jsou zase na trochu jiném levelu. Jako nebetyčná žirafa s dlouhými končetinami a širokými boky budu bojovat, dokud mám trochu šance :,-D.
 • Těším se na přípravu jako takovou! Ne, není to procházka růžovým sadem a vždycky to bude náročné (if it was easy, everyone would do it). Ale mám rozumného a skvělého trenéra, který vždycky podpoří, rozumně poradí, nevyhýbá se mým urýpaným doplňujícím otázkám a nikdy by své svěřence nenechal podstupovat žádné extrémní metody.
Lubošovy holky 😀
 • Atmosféra v zákulisí. Nevím, jak je to v jiných šatnách, ale já mám na tu obývanou juniorskými bodyfitnesskami skvělé vzpomínky. Získala jsem spoustu nových známých i kamarádek a doufám, že letos to bude zrovna tak.
 • Chci ukázat, že se dá udělat hezká závodní forma i bez použití nepovolených látek.
 • Nikdy jsem netrpěla nedostatkem motivace, ale budit se každé ráno s neskutečným nadšením a 110% nasazením do nového dne, to se mi nestává vždy :).
 • Chtěla bych zjistit, jak jsem se za poslední rok svalově posunula. Jak se projeví trojbojařská přípravka, crossfitové tréninky a práce na zaostávajících partiích k tomu.
Očividně mi to šlo :D.
 • O nějaké medaile mi jde naopak až na posledním místě. I když jsou s nimi fakt pěkné fotky!
Ok, tím pohárem jsem byla trochu posedlá. Ale nikdy v životě jsem nic takového nevyhrála!
 • Taky po vůni barvy už se mi stýská. A umělých řasách. A rtěnce. (Píšu uprostřed zkouškového maratonu a momentálně se mi stýská i po čistém triku a kalhotech, co nemají v pase gumu.)
Malíř natěrač, už je v tom fakt mistr.
Do jarní závodní sezóny mám jediný cíl – nastoupit na pódium s vědomí, že jsem udělala vše, co bylo v mých silách, a být pyšná na svou práci. A taky si užít tu cestu. Okej, takže dva 🙂

1 Comment

 1. […] Nejvíc asi plyne z celkové motivace. Nedělám to, abych někomu něco dokázala. Udělala si jméno, ukázala co ve mně je, předvedla, že na to mám. Své důvody jsem shrnula už dřív. […]

Napsat komentář